Wiadomości elementarne o państwie Znamierowski Czesław [1934]

Znamierowski Czesław Wiadomości elementarne o państwie Seria: Biblioteka "Wiedzy i Życia" t. II Warszawa 1934, Wiedza i Życie Str. 122, [1] Oprawa płócienna [wydawnicza], 20 cm Stan db-. [niew. otarcia rogów opr., znaczne zabrudzenia opr., podpis własn. ołówkiem na str. tyt., nieliczne zazn. ołówkiem w tekście].

Kod producenta: 21rqfsc b

Cena: 29.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Znamierowski Czesław

Wiadomości elementarne o państwie  

Seria: Biblioteka "Wiedzy i Życia" t. II

Warszawa 1934, Wiedza i Życie 

Str. 122, [1] 

Oprawa płócienna [wydawnicza], 20 cm 

Stan db-. [niew. otarcia rogów opr., znaczne zabrudzenia opr., podpis własn. ołówkiem na str. tyt., nieliczne zazn. ołówkiem w tekście].

  

       PRZEDMOWA. 

O państwie każdy człowiek wie dziś tak wiele z lektury, jakiej mu dostarcza prasa codzienna, że w krótkim zarysie niezmiernie trudno jest podać czytelnikowi nowe wiadomości. Trzeba się raczej ograniczyć do uporządkowania rzeczy, powszechnie znanych, w jedną, możliwie jaknajbardziej jasną i jaknajbardziej przejrzystą całość. Takie właśnie, skromne i proste, zadanie postawiłem sobie w szkicu obecnym. Nie obarczyłem go danemi historycznemi, nie przytaczałem przykładów i nie odwoływałem się do poglądów cudzych: innemi słowy, zrezygnowałem całkowicie z zadania informacyjnego. Mniemając, że dla samodzielnej orientacji w faktach życia państwowego najważniejszą jest rzeczą rozumieć jasno pojęcia zasadnicze, na nich zatrzymałem swoją uwagę. W przedstawieniu instytucyj współczesnego państwa demokratycznego nie zatrzymywałem się na różnych jego możliwych odmianach, lecz brałem niejako ich przeciętną, to znaczy wspólne rysy zasadnicze tych odmian. [...

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie