Skup książek przedwojennych, starodruków i druków bibliofilskich. Warszawa, Łódź, Lublin

Poszukujemy do naszej kolekcji i oferty cennych druków bibliofilskich, przedwojennych książek, starodruków polskich i Polski dotyczących [publikacje wydane od roku 1445 do końca XVIII wieku] oraz inkunabułów [publikacje wydane do 1500 roku włącznie].

Oferowane książki wyceniamy w naszym antykwariacie w Warszawie lub w miejscu przechowywania księgozbioru. Oferujemy dogodne terminy spotkań, rzetelną wycenę i elastyczne formy współpracy. Wyceny dokonujemy na podstawie notowań aukcyjnych w oparciu o nasze 20 letnie doświadczenie pracy z przedwojennymi książkami, ofertę składamy w korespondencji do wartości oferowanych druków. Istnieje także możliwość rozliczenia komisowego [wypłata należności po sprzedaży z potrąceniem umówionej prowizji], wówczas proponujemy wstawienie sprzedawanych obiektów na naszą aukcje antykwaryczne, które organizujemy regularnie. 

Interesują nas:

- Książki przedwojenne, starodruki, inkunabuły.

- Pierwsze wydania poezji i prozy polskiej i obcej, zarówno edycje przedwojenne jak i powojenne.

- Przedwojenne periodyki [Łowiec, Chimera, Sztuki piękne, Skamander, Blok, Dźwignia, Zwrotnica, Dom, osiedle mieszkanie, Żołnierz Polski, Koń Polski, Hodowca i Jeździec i wiele innych].

- Książki z autografem.

- Wydania emigracyjne [publikacje Instytutu Literackiego, OPiM etc.].

- Przedwojenne pocztówki [miast polskich, kresowe, patriotyczne].

- Przedwojenne i powojenne plakaty [filmowe, propagandowe, sportowe].

- Przedwojenna i powojenna fotografia [od wynalezienia fotografii do czasów współczesnych].

Dlaczego warto powierzyć nam swoje zbiory. 

- Rzetelna wycena. Wyceniamy książki podług aktualnych notowań aukcyjnych, posiłkując się naszym wieloletnim doświadczeniem na rynku antykwarycznym. Naszym klientom gwarantujemy uczciwe i konkurencyjne oferty. Istotny wpływ na wycenę pozycji ma wiek, tytuł, wydanie, stan oferowanej pozycji, częstość występowania na rynku.

- Elastyczna forma rozliczenia. Rozliczamy transakcje gotówkowo lub przelewem. Dla klientów, którzy nie zdecydują się na sprzedaż za gotówkę oferujemy współpracę komisową, w tym możliwość wstawienia cymeliów z domowej kolekcji na naszą aukcję antykwaryczną.

- Organizujemy aukcje antykwaryczne – książki z naszego księgozbioru trafiają do zacnych zbiorów kolekcjonerów i kolekcjonerek, a także instytucji kultury w całej Polsce i na świecie.

- Mamy ponad 20 lat doświadczenia na rynku książki – w tym unikatowych książek przedwojennych, starodruków, inkunabułów, a także przedwojennej fotografii i przedwojennych pocztówek. Zajmowaliśmy się się księgozbiorami: Julii Hartwig i jej męża, poety - Artura Międzyrzeckiego,  Tadeusza Konwickiego, przepastną biblioteką polskiego eseisty, poety, krytyka literackiego i filmowego Zygmunta Lichniaka [pseud. Mateusz Żurawiec], kolekcją książek naukowych prof. Adama Schaffa, prof. Jerzego Tomaszewskiego, prof. Elżbiety Koweckiej, prof. Jerzego Kłoczowskiego, fotografa Krzysztofa Millera, historyka, archeologa - prof. Jerzego Kolendo, prof. Wojciecha Burszty, polskiego orientalisty, turkologa prof. Edwarda Tryjarskiego i wielu innych znakomitych postaci kultury, nauki i sztuki. Z moich usług skorzystali członkowie m. in. Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zapraszam do współpracy,

Maciej Barski

Tel. +48888313332

Email: antykwariatwaw@gmail.com

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium