Opis obyczajów w XV-leciu międzysojuszniczym t. I-IV Kijowski Andrzej Tadeusz [2010]

Dostępność: Dostępny 1 egzemplarz
W Twoim domu już za: 3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kijowski Andrzej Tadeusz

Opis obyczajów w XV-leciu międzysojuszniczym t. I-IV  

Warszawa 2010, "AnTraKt"

ISBN: 9788392329268

Str. [2], 282, [6], 177, [8], 255, [8], 335

Oprawa broszurowa, 20 cm 

DO KAŻDEGO TOMU DOŁĄCZONA PŁYTA CD

Stan db. [niew. otarcia kraw. okł., niew. przybrudzenia okładki, niew. zagięcia rogów okł.].

 

TOMY: 

I. Odsłanianie dramatu

II. A teraz konkretnie

III. Teatr to miejsce spotkania. Cz. 1, Paradoks o ogródkach

IV. Teatr to miejsce spotkania. Cz. 2, Thea to znaczy widzenie

 

         Andrzej Tadeusz Kijowski napisał książkę namiętną o ojcu, o sobie i ludziach, których poznawał, z nimi się przyjaźnił, współpracował, działał i z nimi czasem przegrywał. Napisał rzecz o sobie i o swoich dwóch wielkich pasjach. Jedną jest polityka z właściwym i koniecznym dla niej jasnym czy wręcz bezwzględnym widzeniem zdarzeń i ludzi. Polityka domaga się nieufności, czasem stanowczości, ale nieodłączna jest od rozumienia i przyjmowania moralnych i patriotycznych zasad. Drugą jest teatr, któremu towarzyszy, jako krytyk i twórca teatralnych wydarzeń. 
Jest to opowieść o politykach, aktorach, pisarzach. Najważniejszym z nich jest Andrzej Kijowski, ojciec, wybitny krytyk literatury, prozaik, autor miesięcznika „Twórczość", człowiek, który jak mało kto zachował jasność widzenia i nazywania rzeczy. Andrzej Tadeusz jest jego synem i dziedzicem. Nieustanie zadaje sobie pytanie, czy ma w sobie jego zdolność zadawania pytań i jego ostrość widzenia. 
Jest to książka, którą czyta się jednym tchem. Napisana wartko ukazuje detale życia, składa się z portretów nam współczesnych osób. Przez nich odsiania to, co jest czy było naszą niepodległą III Rzeczpospolitą z jej wielkością, włostkami, kłamstwami, zdradami. Andrzej Tadeusz lubi pikantne szczegóły, Wisem plotki. Bywa przyjazny i bywa złośliwy. 

Opowiada swoją historię polski inteligent, a warszawski inteligent stoi zawsze obok, jest w mniejszości. Kijowski jest świadom swoich duchowych komami, ale zarazem nie chce się dać zamknąć w przesądach i stereotypach swojej warstwy. Szuka, zadaje pytania. Bywa prawicowcem, sympatyzuje z PiS-em, ale misze jest po prostu osobą wrażliwą na niesprawiedliwość i nietolerancję. Jest to książka o naszej współczesności. Stronnicza, więc wywoła z pewnością krytyczne uwagi. Tak być powinno. Nasze ostatnie dziesięciolecia dopiero wymagają opisania i przemyślenia. Tych opowieści będzie wiele. Pośród nich znaczące miejsce zajmie książka Kijowskiego.

[fragment wstępu] 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl