O Stanisławie Witkiewiczu. Pierwiastek walki w twórczości i działalności Witkiewicza, jego stosunek do sztuki i życia, ocena wartości etycznych, pogląd na zagadnienia życia narodowego w Polsce [etc.] Korniłowicz Tadeusz (1916)

Korniłowicz, Tadeusz O Stanisławie Witkiewiczu. Pierwiastek walki w twórczości i działalności Witkiewicza, jego stosunek do sztuki i życia, ocena wartości etycznych, pogląd na zagadnienia życia narodowego w Polsce na urzeczywistnienie idei żołnierstwa polskiego  Kraków 1916, nakł. autora Str. 62 Oprawa broszurowa, wydawnicza, portret St. Witkiewicza w zwierciadle lica, 18 cm Stan: db (otarcia kraw. opr., zagięcia rogów opr., lekki foxing na pow. kart)

Kod producenta: f4itvitmvtmvtmv

Cena: 60.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Korniłowicz, Tadeusz

O Stanisławie Witkiewiczu. Pierwiastek walki w twórczości i działalności Witkiewicza, jego stosunek do sztuki i życia, ocena wartości etycznych, pogląd na zagadnienia życia narodowego w Polsce na urzeczywistnienie idei żołnierstwa polskiego  

Kraków 1916, nakł. autora

Str. 62

Oprawa broszurowa, wydawnicza, portret St. Witkiewicza w zwierciadle lica, 18 cm

Stan: db (otarcia kraw. opr., zagięcia rogów opr., lekki foxing na pow. kart)


      "Nie będąc malarzem, ani też literatem, mówić i pisać o Witkiewiczu — to zadanie, którego ryzykowność uświadamiam sobie doskonale. Sądzę jednak, że mundur, który noszę, dostatecznie usprawiedliwia mój brak wahania się w tym względzie. Upoważnia mnie do tego mianowicie stosunek Witkiewicza do Legionów, których jestem szeregowcem. Walka zbrojna o Polskę była najserdeczniejszą jego tęsknotą, wobec której malały wszelkie inne wartości życia. Poprzez natchnienia sztuki, poprzez zachwyt nad przyrodę, poprzez zagadnienia etyczne i społeczne, poprzez uwielbienie dla kultury ludzkiej i miłość dla człowieka, przypominającą prostotę pierwotnych chrześcijan, poprzez radości i smutki —przebija się przez życie Witkiewicza jedna melodya, wobec której milknie wszystko inne: CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA MOCĄ ODBIERZEMY! Wybickiemu, według Witkiewicza, należy się za tę pieśń pomnik bardziej, niż komukolwiek innemu w Polsce — gdyż pieśń ta stała się czynem, twórczością całego narodu przez stulecie.
Dla Witkiewicza bowiem nie istnieje przyjęta granica pomiędzy „sztuka" a „życiem"...:

                 [fragm. tekstu]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie