Żywot Wacława Hieronima Sierakowskiego arcybiskupa lwowskiego Dzieduszycki Maurycy (Wydawnictwo Dzieł Tanich i Pożytecznych) (1868)

Dzieduszycki, Maurycy​ ​Żywot Wacława Hieronima Sierakowskiego arcybiskupa lwowskiego Seria: Wydawnictwo Dzieł Tanich i Pożytecznych Kraków 1868, Wydaw. Dzieł Tanich i Pożytecznych​ Str. 303 Oprawa półpłócienna, introligatorska, 22 cm Stan: bdb- (lekkie otarcia pow. opr., min. foxing na przedniej wyklejce)

Kod producenta: 1

Cena: 180.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Dzieduszycki, Maurycy

Żywot Wacława Hieronima Sierakowskiego arcybiskupa lwowskiego  

Seria: Wydawnictwo Dzieł Tanich i Pożytecznych

Kraków 1868, Wydaw. Dzieł Tanich i Pożytecznych

Str. 303

Oprawa półpłócienna, introligatorska, 22 cm

Stan: bdb- (lekkie otarcia pow. opr., min. foxing na przedniej wyklejce)

 

     "Praca, którą ogłaszamy, przedstawia obok życia jednego z najzacniejszych biskupów i senatorów polskich z XVIII wieku, obraz ówczesnego kościoła i społeczeństwa na Rusi Czerwonej, do którego barwy i zasoby czerpał znany już z podobnych prac autor, nietylko w rzadkich dziś dziełach i drukach ulotnych, ale i w rękopismach i aktach kapituł nych, mało komu przystępnych i od nikogo dotąd nie zużytkowanych. A jeżeli mianowicie rys ówczesnego stanu dyecezyi kamienieckiej, przemyskiej i lwowskiej, niemniej archeologiczny opis dawnego miasta Lwowa, służy niemal za podstawę dokładniejszych o tem wiadomości, cóż dopiero powiedzieć o mieszkańcach innych dawnej Polski, którym obecne nawet stosunki tego kraju nie są dokładnie znane. Znajdzie w tej pracy czytelnik, przeszłość naszą miłujący, niejeden ważny i nowy, a na niezbitych dowodach oparty szczegół dziejowy i obyczajowy, znajdzie sprostowanie kilku błędnych poglądów i uprzedzeń..."

               [fragm. Przedmowy] 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie