Wyniki pomiarów objętości przepływu w dorzeczu Niemna i Dźwiny (1937)

Wyniki pomiarów objętości przepływu w dorzeczu Niemna i Dźwiny​ [Państwowa Służba Hydrograficzna w Polsce, Ministerstwo Komunikacji, Instytut Hydrograficzny​] Warszawa 1937, nakł. Min. Komunikacji Str. 110, [1]​ Oprawa broszurowa, wydawnicza, 30 cm Tabele Rozkładana mapa po tekście [sieci hydrometrycznej w dorzeczu Niemna po ujście Mereczanki Stan db+. (zapis ołówkiem na okł. i ost. str., niew. otarcia kraw. okładki).

Kod producenta: trgtbtgbtv

Cena: 49.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Wyniki pomiarów objętości przepływu w dorzeczu Niemna i Dźwiny [Państwowa Służba Hydrograficzna w Polsce, Ministerstwo Komunikacji, Instytut Hydrograficzny]

Warszawa 1937, nakł. Min. Komunikacji 

Str. 110, [1]

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 30 cm 

Tabele

Rozkładana mapa po tekście [sieci hydrometrycznej w dorzeczu Niemna po ujście Mereczanki

Stan db+. (zapis ołówkiem na okł. i ost. str., niew. otarcia kraw. okładki).


         Wydawnictwo niniejsze obejmuje w zasadzie wyniki prac hydrometrycznych, prze-prowadzonych w polskiej części dorzecza Niemna i Dźwiny w ciągu okresu 1922-1935. Celem wyczerpania odnośnego materiału podano tu nadto wyniki pomiarów przepływu, wykonanych w okresie poprzedzającym powstanie Państwowej Służby Hydrograficznej w Polsce. Nie podano natomiast wyników grupy pomiarów, wykonanych na obszarze zlewni Kanału Lubiszczyckiego, gdyż wynikom tych pomiarów — mających wyjaśnić wpływ robót melioracyjnych na stosunki odpływu — zamierza Instytut poświęcić oddzielną publikację. Zadaniem wydawnictwa jest udostępnienie wyników prac dotychczasowych do użytku, zarówno w zakresie praktycznych zadań hydrotechniki jak i w zakresie teoretycznych studiów nad poznaniem hydrologicznych cech odnośnych dorzeczy. Materiał hydrometryczny, zawarty w obecnym wydawnictwie, obejmuje ogółem 892 pomiarów. Materiał pochodzący z okresu 1922-1935 został zebrany, przejrzany i zestawiony w Instytucie Hydrograficznym M. K. przez inż. Stanisława Siebauer'a. 

Wydawnictwo do druku przygotował inż. Kazimierz D ę b s k i.  Warszawa, w lutym 1937. 

Kierownik Instytutu Hydrograficznego H T. Zubrzycki. 

Kierownik Oddziału Pomiarów i Studiów / (—) A. Rundo. 

[WSTĘP]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie