Upadłość Tekst ustawy obowiązującej na terenie b. Królestwa Kongresowego wraz z orzecznictwem i komentarzem praz wzory podań, skarg i protokułów w sprawach upadłościowych (1931)

Upadłość. Tekst ustawy obowiązującej na terenie b. Królestwa Kongresowego wraz z orzecznictwem i komentarzem praz wzory podań, skarg i protokułów w sprawach upadłościowych Opracowanie, Wincenty Łodziewski, Aleksander Natanson Seria: Hoesicka Teksty Ustaw Obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej nr 56 Warszawa 1931, F. Hoesick Str. IX, [1], 162 Oprawa broszurowa, wydawnicza, 19 cm Stan db+. (niew. otarcia i naddarcia kraw. okładki, piecz. własn. z pryw. księgozbioru na przedniej wyklejce).

Kod producenta: 1

Cena: 59.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Upadłość. Tekst ustawy obowiązującej na terenie b. Królestwa Kongresowego wraz z orzecznictwem i komentarzem praz wzory podań, skarg i protokułów w sprawach upadłościowych

Opracowanie, Wincenty Łodziewski, Aleksander Natanson

Seria: Hoesicka Teksty Ustaw Obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej nr 56

Warszawa 1931, F. Hoesick 

Str. IX, [1], 162 

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 19 cm 

Stan db+. (niew. otarcia i naddarcia kraw. okładki, piecz. własn. z pryw. księgozbioru na przedniej wyklejce).

   

[PRZEDMOWA] 

Książka niniejsza zawiera tłumaczenie księgi III Kodeksu Handlowego Francuskiego o upadłościach i bankructwach w jego pierwotnem brzmieniu, obowiązującem dotychczas na terenie b. Królestwa Kongresowego. Tekst ustawy uzupełniliśmy orzeczeniami Sądów Francuskich, i tezami najcelniejszych komentatorów Prawa Handlowego wybranemi ze zbiorów J. Sireya „Code de Commerce annote" orzecznictwem IX Departamentu Senatu, b. Senatu Rosyjskiego oraz najnowszemi orzeczeniami Sądów Francuskich i Polskich, wybranemi ze Zbioru Orzeczeń Izby I Sądu Najwyższego oraz z miesięcznika Przegląd Prawa Handlowego. Nadmieniamy, iż z wyroków Sądów francuskich przytoczyliśmy ze względu na nowelizację prawa upadłościowego we Francji tylko takie orzeczenia, które mogą mieć zastosowanie wobec brzmienia obowiązującego dotychczas u nas Kodeksu Handlowego i są zgodne z naszą praktyką sądową. Podaliśmy nietylko orzecznictwo kasacyjne, lecz i pewną ilość tez z wyroków niższych instancji, stojąc na stanowisku, iż w sprawach upadłościowych bardzo poważne kwestie natury zasadniczej są często rozstrzygane przez merytoryczne instancje sądowe i nie przychodzą pod rozpoznanie Sądów Kasacyjnych. Oprócz orzecznictwa podajemy pod odpowiedniemi artykułami komentarz, w którym staraliśmy się w formie możliwie przystępnej i krótkiej wyjaśnić główne zasady prawa upadłościowego oraz stosowanie ich w praktyce. Pracę niniejszą uzupełniliśmy wzorami podań, skarg i protokułów w sprawach upadłościowych. AUTORZY Warszawa. styczeń — kwiecień 1931 roku. 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie