Tablice służące do przeprowadzenia rachunków amortyzacyjnych w tych wypadkach, gdy kapitał jest oprocentowanym z góry Czajewicz Aleksander (1902)

​Czajewicz Aleksander Tablice służące do przeprowadzenia rachunków amortyzacyjnych w tych wypadkach, gdy kapitał jest oprocentowanym z góry Warszawa 1902, Nakładem Autora Str. 4, 46, 38 Oprawa broszurowa, wydawnicza, 21 cm Wzory i tablice Stan db. (otarcia, niew. naddarcia i przybrudzenia okładki / egz. cz. nierozcięty).

Kod producenta: 1

Cena: 32.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Czajewicz Aleksander

Tablice służące do przeprowadzenia rachunków amortyzacyjnych w tych wypadkach, gdy kapitał jest oprocentowanym z góry 

Warszawa 1902, Nakładem Autora 

Str. 4, 46, 38 

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 21 cm

Wzory i tablice 

Stan db. (otarcia, niew. naddarcia i przybrudzenia okładki / egz. cz. nierozcięty).


        Przy udzielaniu . pożyczek długoterminowych przez Instytucye Kredytowe przyjmowane są różne zasady, dotyczące umarzania pożyczek, a które są zależne od sposobu pobierania rat od dłużników. W jednych Instytucyach pobór rat uskutecznia się z dołu t. j. z końcem każdego terminu (zazwyczaj półrocza), w innych na początku każdego terminu, wreszcie w innych Instytucyach z przypadających do opłaty rat, procent pobiera się z początkiem każdego terminu t. j, z góry, umorzenie zaś w końcu tegoż terminu t. j. z dołu. Najczęściej przyjęta jest zasada po-boru rat z góry, chociaż rachunek umarzania pożyczek jest tak przeprowadzany, jak gdyby raty były opłacane z dołu. W przypadkach, gdy raty opłacają się z dołu, wszelkie rachunki dotyczące umarzania pożyczek uskuteczniają się zazwyczaj za pomocą tablic. Tablice te wskazują jaką, jednostka, opłacana z końcem każdego terminu, przedstawia wartość przy uwzględnieniu procentu od jednostek wniesionych w poprzednich terminach, jak również inne dane liczebne ułatwiające obliczenia, dotyczące umarzania pożyczek. Wszystkie tablice dotąd drukowane jak Pereir'a, 'Violein'a i t. p. mają. na względzie tę okoliczność, że za-ciągający pożyczkę, celem jej umorzenia wnosi w stałych terminach równe raty i to w końcu każdego terminu [...]

[fragment]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie