Szkoła czystości życia Według dzieła Emmy Reichenbach-Pieczyńskiej opracowała Jadwiga Surzycka-Chałubińska (1909)

​Szkoła czystości życia Według dzieła Emmy Reichenbach-Pieczyńskiej opracowała Jadwiga Surzycka-Chałubińska Warszawa 1909, [s.n.] (Druk "Posiewu") Str. [5], 205, [3] Oprawa płócienna, introligatorska, 20 cm 33 rys. w tekście Stan: db (otarica kraw. opr. - szczególnie wzdłuż kraw. grzbietu, piecz. własn. na str. tyt., nalepka na str. przedtyt.)

Kod producenta: 1

Cena: 25.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Szkoła czystości życia 

Według dzieła Emmy Reichenbach-Pieczyńskiej opracowała Jadwiga Surzycka-Chałubińska

Warszawa 1909, [s.n.] (Druk "Posiewu")

Str. [5], 205, [3]

Oprawa płócienna, introligatorska, 20 cm

33 rys. w tekście

Stan: db (otarica kraw. opr. - szczególnie wzdłuż kraw. grzbietu, piecz. własn. na str. tyt., nalepka na str. przedtyt.)


     "Śmieszne było pojęcie Jansenistów, jakoby sakrament małżeństwa brzydkim był. Wzorem naszym musi być nasza Niebios Królowa, która, jako dziewica, pomimo to z całą świadomością rozważa w rozmowie z przesłannikiem nieba możliwość macierzyństwa. Nie chciejmy być od Niej czystszemi! bo to fałsz przeciw Duchowi św. i przeciw naturze! Prawda katolicka mówi to samo co przyroda fizyologja. Nie można polegać na swej naturze nie znając jej dokładnie. To pruderja, to pomyłka! O członkach i zmysłach trzeba wiedzieć, żeby je w znaczeniu katolickiem ujarzmić, czyli na wzór N. M. Panny rozmawiać z aniołem, a nie, jak Ewa przez ciekawość, z szatanem. Samo bowiem uświadomienie gwarancji dobra nie daje; uświadomienie, to nie jest jeszcze umoralnienie. Szanowna autorka, przestając na wsi długie lata z otoczeniem nawskroć katolickiem, przyswoiła sobie zasadę czysto katolicką mimowoli, gdyż praca katolicka polega na czystości i ścisłości pojęć, w skojarzeniu i wprzągnięciu zmysłów i członków naszych w służbę Bożą. Inne są pojęcia duchowe, a inne cielesne. Biedna ludzkość! razem ze swą matką Ewą weszła na drogę samoistnego wnikania i sądzenia spraw Bożych, to jest fakt, którego najświętobliwsi ludzie cofnąć już nie mogą. Nie o to chodzi, żeby dziś wszystkie drzewa uświadamiania powycinać, powrócić albowiem sami swą nieświa-domością do stanu niewinności nie możemy-niestety!..."

             [fragm. tekstu] 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie