[Studzianki / "Którzy w roku czterdziestym czwartym odwet wzięli za Westerplatte..."] [rycina / drzeworyt / passe partout] Pichell Eugeniusz (1963)

[Studzianki / "Którzy w roku czterdziestym czwartym odwet wzięli za Westerplatte..."] Drzeworyt sztorcowy w gruszy / bibuła 1963 r. Wymiary: 17,5 x 21 cm (w świetle passe-partout) Sygnowany ołówkiem pod wizerunkiem grafiki: "Eug Pichell / 1963" oraz na klocku monogramem wiązanym autora: "EP" Stan: bdb (ładny egz.)

Kod producenta: 1

Cena: 60.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Pichell, Eugeniusz

[Studzianki / "Którzy w roku czterdziestym czwartym odwet wzięli za Westerplatte..."]

Drzeworyt sztorcowy w gruszy / bibuła

1963 r.

Wymiary: 17,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Sygnowany ołówkiem pod wizerunkiem grafiki: "Eug Pichell / 1963" oraz na klocku monogramem wiązanym autora: "EP"

Stan: bdb (ładny egz.)


        Rycina pochodzi z teki, pt. "Studzianki. Dni chwały Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte", wydanej w Warszawie w r. 1963.


        Eugeniusz Pichell (1905-1976) studiował w latach 1932-1934 w krakowskiej ASP pod kierunkiem prof. Fryderyka Pautscha i Kazimierza Sichulskiego. W latach 1936-1939 współpracował jako grafik z czasopismami "Express", "Kurier Czerwony", "Płomyk". W czasie wojny uwięziony w oflagu Woldenberg, rozwijał tam działalność artystyczną w wielu dziedzinach, jak malarstwo, dekoracja wnętrz, scenografia oraz grafika, ilustracja, ekslibris itp. Z okresu pobytu w oflagu pochodzą m. in. cykle i teki drzeworytów: "Warszawa – Wrzesień 1939", "Teka morska", "Teka legend". 

Po wojnie artysta osiadł na Dolnym Śląsku, gdzie m. in. wykładał rysunek i grafikę w Ognisku Plastycznym w Jeleniej Górze. Równolegle od 1949 r. pracował jako naczelnik Wydziału Wzornictwa Biura Nadzoru Estetyki Produkcji i w innych instytucjach związanych z wzornictwem przemysłowym. W tym okresie zajął się też projektowaniem w dziedzinie ceramiki i szkła. Zajmował się również wystawiennictwem, projektując m. in. fragmenty wystawy "Odrodzenie w Polsce", Muzeum Narodowe, Warszawa 1953, etalaż i grafikę w pawilonie przemysłu na Centralnej Wystawie Rolniczej, Lublin 1954, wystawę "400 lat poczty polskiej", PKiN, Warszawa 1958. Listę jego zajęć i zainteresowań dopełnia medalierstwo. 

Miał kilka wystaw indywidualnych, wystawiał też na zbiorowych, m. in. Biennale Grafiki Polskiej, Kraków 1960 i 1962. Zdobył wiele wyróżnień, m. in. I nagrodę w konkursie na plakat Wystawy Ziem Odzyskanych, Wrocław 1948, I nagrodę w konkursie BNEP na szkło stołowe, wyróżnienie MKiS i ZPAP w ogólnopolskim konkursie z okazji 50 rocznicy Rewolucji Październikowej, Warszawa 1967.

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie