Służba Boża Podręcznik do nauki religii rzymsko-katolickiej dla IV klasy szkół powszechnych Bielawski Zygmunt (1937)

Bielawski, Zygmunt​ ​Służba Boża. Podręcznik do nauki religii rzymsko-katolickiej dla IV klasy szkół powszechnych Lwów 1937, Towarzystwo "Biblioteka Religijna"​ Str. [2], 160 Oprawa półpłócienna, introligatorska, 23 cm Ilustr. Stan: bdb (egz. po naprawie - nowa oprawa introligatorska, uzupełnienie niew. ubytków na kraw. str. tyt., lekkie przybr. części kart)

Kod producenta: 1

Cena: 22.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Bielawski, Zygmunt

Służba Boża. Podręcznik do nauki religii rzymsko-katolickiej dla IV klasy szkół powszechnych

Lwów 1937, Towarzystwo "Biblioteka Religijna"

Str. [2], 160

Oprawa półpłócienna, introligatorska, 23 cm

Ilustr.

Stan: bdb (egz. po naprawie - nowa oprawa introligatorska, uzupełnienie niew. ubytków na kraw. str. tyt., lekkie przybr. części kart)


               "KOCHANE DZIECKO KATOLICKIE! 

Uczyłoś się już o tym zdarzeniu radosnym, jak Archaniol Gabriel zwiastował Najświętszej Pannie Maryi, że Pan Bóg wybrał ją na matkę Odkupiciela świata. Wtedy powiedziała Najświętsza Panna te ważne słowa: „Oto służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!" Tych kilka słów: „Oto służebnica Pańska", mówią nam, czym ma być każdy człowiek na ziemi. Ma być sługą Bożym, służebnicą Bożą. Na to bowiem stworzył nas Pan Bóg, abyśmy Mu służyli i przez wierną służbę na niebo sobie zasłużyli. Dlatego ojcowie nasi nazywali życie nasze na ziemi: „Służbą Bożą!" I twoje życie całe ma być służbą Bożą. Sam Pan Bóg objawił nam, co mamy czynić, aby życie nasze było wierną służbą Bożą. Sługa Boży musi: 1. Wierzyć w Pana Boga i we wszystko, co Pan Bóg objawil. 2. Musi w Panu Bogu pokładać swą nadzieję. 3. Musi miłować Pana Boga i z miłości Boga pełnić dobre uczynki. 4. Musi starać się pilnie o to, by przez całe życie zachować w duszy łaskę Bożą. O tych ważnych obowiązkach dziecka katolickiego dowiesz się dokładniej z tej książki. Im lepiej będziesz służył Bogu, tym szczęśliwszym będziesz i tu na ziemi i kiedyś w niebie!..."

        [Przedmowa, fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie