Senatorowie świeccy, podskarbiowie i starostowie Prus Królewskich 1454-1772 Czaplewski Paweł (Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu) (1921)

Czaplewski, Paweł Senatorowie świeccy, podskarbiowie i starostowie Prus Królewskich 1454-1772 Seria: Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu Toruń 1921, Towarzystwo Naukowe Str. XXIV, [2], 232 Oprawa płócienna, introligatorska, zachowana oryg. opr. broszur. (lico i tył), 24 cm Stan: db (podpis własn. długop. na str. przedtyt., piecz. własn. na str. tyt., lekki naddarcie kraw. przedniej wyklejki ("fruwającej"), glosy, podkreśl. na ok. 20. str. - głównie ołówek)

Kod producenta: 1

Cena: 90.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Czaplewski, Paweł

Senatorowie świeccy, podskarbiowie i starostowie Prus Królewskich 1454-1772  

Seria: Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Toruń 1921, Towarzystwo Naukowe

Str. XXIV, [2], 232

Oprawa płócienna, introligatorska, zachowana oryg. opr. broszur. (lico i tył), 24 cm

Stan: db (podpis własn. długop. na str. przedtyt., piecz. własn. na str. tyt., lekki naddarcie kraw. przedniej wyklejki ("fruwającej"), glosy, podkreśl. na ok. 20. str. - głównie ołówek)


     "Wydawcom tych jako też innych źródeł ale nie mniej także każdemu badaczowi naszej przeszłości będzie, mamy nadzieję, niniejszy katalog urzędników Prus Królewskich pożądanym podręcznikiem, który ułatwi i uprości pracę i do niej zachęcać będzie. Chcąc dać »podręcznik«, należało oczywiście dbać o jego praktyczność i użyteczność. O ile tym wymaganiom sprostaliśmy dobraniem czcionek korpusowych i petytowych w tekście, znaków technicznych celem wyrażenia początku i końca urzędowania odnośnie śmierci urzędnika, spisami alfabetycznemi urzędników z podaniem urzędów, ich chronologji i t. p., to pozostawiamy sądowi tych co z podręcznika korzystać będą. Względem doboru natomiast materjałów wychodziliśmy z tej zasady, że na wstawienie w ramy niniejszego katalogu zasługiwać mogą serje jedynie tych urzędników i dygnitarzy, którzy udział biorąc w administracji kraju, wpływ wywierali na jego losy. Do tych zaliczają się przedstawiciele Rady krajowej, t. j. wojewodowie, kasztelanowie i podkomorzowie wszystkich trzech województw pruskich, z pomiędzy których wojewodowie i kasztelanowie weszli do senatu polskiego na mocy Unji lubelskiej 1569 r., dalej podskarbiowie pruscy, wreszcie starostowie 48 starostw i ekonomowie malborscy..."

         [Przedmowa, fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie