​Polska Księga Stadna Koni Arabskich t I dodatek III Praca zbiorowa (1929)

​Polska Księga Stadna Koni Arabskich, t. I, dodatek III Praca zbiorowa Warszawa 1929, [s. n.] (Drukarnia Państwowa) Str. 113, [2] Oprawa półpłócienna, oryginalna (wydawnicza), 19 cm Stan: db+ (lekkie przebarwienia na pow. oprawy, otarcie kraw. oprawy, pieczątki Towarzystwa Hodowli Konia Arabskiego i Wojewódzkiego Tow. Organizacji Kółek Rolniczych w Nowogródku na przedniej i tylnej wyklejce)

Kod producenta: 1

Cena: 220.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Polska Księga Stadna Koni Arabskich, t. I, dodatek III

Praca zbiorowa 

Warszawa 1929, [s. n.] (Drukarnia Państwowa)

Str. 113, [2]

Oprawa półpłócienna, oryginalna (wydawnicza), 19 cm

Stan: db+ (lekkie przebarwienia na pow. oprawy, otarcie kraw. oprawy, pieczątki Towarzystwa Hodowli Konia Arabskiego i Wojewódzkiego Tow. Organizacji Kółek Rolniczych w Nowogródku na przedniej i tylnej wyklejce)

 

    III dodatek do pierwszej oficjalnej polskiej księgi stadnej z 1926 r.

 

     W przypadku polskich arabów początki hodowli sięgają przełomu XVIII i XIX wieku. W XIX-wiecznych stadninach prowadzono mniej czy bardziej dokładne zapisy hodowlane, lecz niestety w wyniku I wojny światowej zniszczone zostały nie tylko ówczesne stadniny, ale także i większość dokumentacji stadnej. 

Wraz z odbudową hodowli po I wojnie, podjęto wysiłki także w zakresie utworzenia nowoczesnej dokumentacji hodowlanej. W 1924 roku Zarządzeniem Min. Rolnictwa i Dóbr Państwowych rozpoczęto oficjalne prace nad stworzeniem księgi stadnej. Ogromne zasługi na tym polu położył dr Edward Skorkowski (1899-1985), który był twórcą i pierwszym redaktorem Księgi. 

Pierwsze wydanie Księgi, sporządzonej na podstawie zachowanych dokumentów oraz przekazów ustnych, opublikowano w 1926 roku, a w 1932 roku, po powtórnej edycji i weryfikacji wpisów, ukazał się drukiem I tom „Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi” (PASB) (obecnie wydawcą PASB jest Redakcja Ksiąg Stadnych działająca w ramach Polskiego Klubu Wyścigów Konnych na Służewcu). 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie