Pociechy X. Al. ​Lefebvre K. T. J. [1873]

X. Al. Lefebvre K. T. J. Pociechy W oryginale wydane przez X. Seweryna Paszkowskiego z francuskiego na polski przełożone Kraków 1873, Nakładem Autora Str. XIII, 20-277, [4] Oprawa: półskórek, zwięzy, grzbiet pięciopolowy, złocona tytulatura, barwione obcięcia, 19 cm Stan bdb. [ładnie zachowany egz., piecz. na str. tyt. i str. następnej, zapisek na przedniej wyklejce / kompletny egzemplarz - paginacja uwzględnia numerację od str. tyt. do 20, natomiast wstęp na rzymskich niejako nie jest liczony].

Kod producenta: 1

Cena: 220.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

X. Al. Lefebvre K. T. J. 

Pociechy 

W oryginale wydane przez X. Seweryna Paszkowskiego z francuskiego na polski przełożone 

Kraków 1873, Nakładem Autora 

Str. XIII, 20-277, [4]

Oprawa: półskórek, zwięzy, grzbiet pięciopolowy, złocona tytulatura, barwione obcięcia, 19 cm

Stan bdb. [ładnie zachowany egz., piecz. na str. tyt. i str. następnej, zapisek na przedniej wyklejce / kompletny egzemplarz - paginacja uwzględnia numerację od str. tyt. do 20, natomiast wstęp na rzymskich niejako nie jest liczony].

  

     [wstęp - fragment].

Każdy potrzebuje pociech. Mnóstwo jest nieszczęśliwych na tćj ziemi! wszędzie widzimy płynące łzy, ową serca krew. Wielka to tajemnica, cierpienie; lecz zarazem, italik to nie jest jeden z najpiękniejszych dowodów boskości naszej religii świętej, iż ona jedna tylko zdolną jest pocieszyć tych, co cierpią i co płaczą. To jest myśl, mogę powiedzieć, co najgłębiej wsiąkła w me życie kapłańskie ; to jest marzenie , co zawsze górowało nad mego serca uczuciami. Częstokroć na, chrześcijańskiej ambonie tę myśl objawiłem, a wykładając ten wiary naszej dowód, miałem szczęście podzielić się tem samem uczuciem z wieloma duszami, nigdym nie myślał ogłosić drukiem niniejszych kazań, lecz kiedy pojawił się .podręcznik dobrej śmierci „) wiele osób, nawet pomiędzy stowarzyszonymi, domagało się od autora tej książki przerobienia jej na inną, którejby tytuł mniej był smutnym a szczególniej przedmiot [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie