Historja sztuki t. I-II Hamann Ryszard proj. oprawy Stanisław Ostoja-Chrostowski [1934]

Dostępność: brak na półce
Cena: 890,00 zł 890.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS BIBLIOGRAFICZNY W ZAKŁADCE SZCZEGÓŁY.

"Podejmując wydanie Historji Sztuki wydawcy zdawali sobie sprawę z olbrzymich trudności, które nasuwa dobre wywiązanie się z tego zadania, wobec wielkiego zasięgu samego przedmiotu i różnorodności zapatrywań na tę dziedzinę. Oparliśmy się na dziele Ryszarda Hamanna DZIEJE SZTUKI OD EPOKI STAROCHRZEŚCIJAŃSKIEJ DO CZASÓW OBECNYCH, uważając je za opracowane w taki właśnie sposób, jaki jest dzisiaj potrzebny. Prof. R. Hamann bowiem bada przedewszystkiem życie estetyczne narodów, przodujących w dziejach sztuki nowszej i dzieje te przedstawia w wielkich, syntetycznych skrótach. Wydając więc „Dzieje sztuki" — R. Hamanna po polsku uważaliśmy za rzecz najważniejszą uzupełnić je dodaniem specjalnej części, poświęconej sztuce polskiej. DZIEJE SZTUKI POLSKIEJ w opracowaniu dr. M. Walickiego i dr. J. Starzyńskiego, członków Komisji do Badań nad Historją Sztuki przy Akademji Umiejętności w Krakowie, są pierwszą tego rodzaju pracą syntetyczną, uwzględniającą rozwój sztuki polskiej od jej zaczątków aż po dzień dzisiejszy. Łączność sztuki w Polsce ze sztuką innych narodów unaoczni sporządzony przez dr. M. Wallisa, tłumacza dzieła R. Hamanna, wykaz znajdujących się w zbiorach, kościołach i muzeach polskich dzieł mistrzów obcych. Najciekawsze z nich reprodukujemy na oddzielnych wkładkach. Tym wszystkim, którzy z ramienia tych właśnie zbiorów dopomogli w zebraniu materjału ilustracyjnego do HISTORJI SZTUKI wydawcy składają gorące podziękowania".

[Od Wydawcy] 

Szczegóły

autor Hamann Ryszard
tytuł Historja sztuki t. I-II
tłumaczenie Mieczysław Wallis
ilustrator / projekt okładki proj. oprawy Stanisław Ostoja-Chrostowski
seria wydawnicza brak informacji
miejsce wydania Warszawa
rok wydania 1934
wydawnictwo M. Arcta
liczba stron [8], 619, [14] str. tabl., [7] kart tabl., [7], 628-1249, [1], [16] str. tabl., [4] kart tabl. (paginacja ciągła)
rodzaj oprawy broszurowa
format 26 cm
dodatkowe informacje Opr. wykonana w Zakł. Introlig. B. Zjawiński w Warszawie. Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych / Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych. Dokończenie. Ilustracje w tekście i poza tekstem.
stan bdb. [min. otarcia pow. opr. / b. ładnie zachowany komplet].
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium