Pan na Tulczynie Wspomnienia o Stanisławie Szczęsnym Potockim, jego rodzinie i dworze Zebr. i wyd. Adam Czartkowski (Gawędy o Dawnym Obyczaju) [1925]

Pan na Tulczynie. Wspomnienia o Stanisławie Szczęsnym Potockim, jego rodzinie i dworze Zebr. i wyd. Adam Czartkowski Seria: Gawędy o Dawnym Obyczaju Lwów-Poznań [1925], Wydawnictwo Polskie Str. XV, [1], 228 Oprawa broszurowa, wydawnicza, 20 cm [5] kart tabl. z cz./b. ilustr., w tym [1] k. tabl. na frontyspisie i [1] k. tabl. (rozkł.) po tekście (tabl. genealogiczna) Egz. częściowo nierozcięty Stan: db (otarcia, zagięcia kraw. opr., nalepka prowen. na str. przedtyt.)

Kod producenta: r4v4f43crf

Cena: 180.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Pan na Tulczynie. Wspomnienia o Stanisławie Szczęsnym Potockim, jego rodzinie i dworze 

Zebr. i wyd. Adam Czartkowski 

Seria: Gawędy o Dawnym Obyczaju

Lwów-Poznań [1925], Wydawnictwo Polskie

Str. XV, [1], 228 

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 20 cm

[5] kart tabl. z cz./b. ilustr., w tym [1] k. tabl. na frontyspisie i [1] k. tabl. (rozkł.) po tekście (tabl. genealogiczna)

Egz. częściowo nierozcięty

Stan: db (otarcia, zagięcia kraw. opr., nalepka prowen. na str. przedtyt.)       ORYGINALNA OPRAWA WYDAWNICZA. / NIECZĘSTE

      "A teraz zadajmy sobie pytanie, czy ten człowiek był złym, przestępnym, zbrodniczym ? Nie. Najlepszy to był syn, mąż, ojciec, współobywatel i pan. Miał szczodrą rękę dla przyjaciół, był władcą bardzo życzliwym i pełnym starań dla 200 tys. swych poddanych, dbał o ich dobrobyt i ludzkie ich traktowanie, nie pożądał nowych bogactw, ustępował nawet tam, gdzie prawo dawało mu siłę. W życiu prywatnem miał wszystkie cechy, które mogły mu zyskiwać szacunek i uznanie. Gdzież więc szukać źródła jego winy narodowej? Dlaczego w swem życiu politycznem osięgnął ten najokropniejszy rezultat? Dlaczego pomimo, iż od Katarzyny nie otrzymał ani jednego rubla, zasłużył na miano sprzedawczyka. Dlaczego — acz tego nie chciał — zdradził ojczyznę ?..."

           [Przedmowa, fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie