Pamiętniki Romer Jan(1938)

Romer Jan Pamiętniki ​Lwów 1938, nakładem rodziny autora Str. 366 Oprawa płócienna introligatorska, zachowane lico oryginalnej oprawy broszurowej, 24 cm Mapy i schematy w tekście i poza tekstem Stan: bdb- (lekkie zagięcie lica oryginalnej oprawy, strony przedtytułowej i tytułowej, pieczęć właścicielska na stronie tytułowej i stronach kolejnych)

Kod producenta: 1

Cena: 210.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Romer Jan

Pamiętniki

Lwów 1938, nakładem rodziny autora

Str. 366

Oprawa płócienna introligatorska, zachowane lico oryginalnej oprawy broszurowej, 24 cm

Mapy i schematy w tekście i poza tekstem

Stan: bdb- (lekkie zagięcie lica oryginalnej oprawy, strony przedtytułowej i tytułowej, pieczęć właścicielska na stronie tytułowej i stronach kolejnych)

 

      Słowo od wydawców:


Pamiętniki rozpoczął pisać śp. Jan w Paryżu w r. 1919 zrazu jako wspomnienia wielkiej wojny; od początku lutego 1920 roku pisał je już jako dziennik. Dziennik ten obejmuje okres do końca 1927 r. 

          Pamiętniki do końca wielkiej wojny są pisane wyłącznie z pamięci. Tak samo z pamięci są wykonane wszelkie szkice sytuacji bojowej i wymienione setki szczegółów geograficznych i nazw osobowych.

          Notujemy ten szczegół, wszak to pierwszorzędny dokument umysłowości śp. Jana. Z umysłowością tą łączyło się równie wysokie poczucie obowiązku, jak i dyskrecji, trudnej nawet nie przeciętnemu człowiekowi do pojęcia. Jego zamierzenia i tok ich realizacji, Jego poglądy na istotę rzeczy, na osoby współdziałające, niemniej Jego wzruszenia i przeżycia uważał za swoją wyłączną własność, której strzegł z nieprawdopodobną surowością (...)           

 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie