Pamiętniki niedoli Antoniego Langiego z lat 1849-1856 Oprawiał R. Jahoda (1896)

Pamiętniki niedoli Antoniego Langiego z lat 1849-1856 Kraków 1896, Kazimierz Langie Str. [4], 144 Oprawa: półskórek, introligatorska, zachowane lico oryginalnej opr. broszurowej, grzbiet pięciopolowy, sztuczne zwięzy (bindy), ozdobne tłoczenia w złocie (motyw lilii), skórzany szyldzik na drugim polu - tytulatura tłoczona w złocie, 21 cm Portret autora na frontyspisie Barwione obcięcia Tasiemka / zakładka przyszyta do kapitałki Marmoryzowane wyklejki Stan: bdb (min. otarcia kraw. opr., piecz. bibl. na przedniej i tylnej wyklejce)

Kod producenta: 1

Cena: 1100.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Pamiętniki niedoli Antoniego Langiego z lat 1849-1856

Kraków 1896, Kazimierz Langie

Str. [4], 144

Oprawa: półskórek, introligatorska, zachowane lico oryginalnej opr. broszurowej, grzbiet pięciopolowy, sztuczne zwięzy (bindy), ozdobne tłoczenia w złocie (motyw lilii), skórzany szyldzik na drugim polu - tytulatura tłoczona w złocie, 21 cm

Portret autora na frontyspisie

Barwione obcięcia

Tasiemka / zakładka przyszyta do kapitałki

Marmoryzowane wyklejki

Stan: bdb (min. otarcia kraw. opr., piecz. bibl. na przedniej i tylnej wyklejce)

 

      Oprawę wykonał R. Jahoda, Kraków.

 

    "Kochany Adasiu ! Pomiędzy papierami zostawionemi mi przez mojego Ojca, znalazłem rękopis pamiętników Ojca Twojego, a mojego Stryja. Chciałem Ci go zaraz oddać jako cenną rodzinną pamiątkę, ale potem rozmyśliłem się inaczej i oddaję Ci go dziś dopiero, ale w postaci wydrukowanej już książki. Powodów na to złożyło się kilka: Najpierw, rękopis widocznie przez autora był przeznaczony do ogłoszenia go drukiem, które to życzenie sam niegdyś od dawno nieżyjącego Ojca Twojego słyszałem. Powtóre, Ty straciłeś Ojca swego za dziecinnych swych lat, tak, że można powiedzieć, iż osobiście nie znałeś go wcale — a ja z ust jego własnych jeszcze opowiadania słyszałem, które dają mi możność uczynienia tu i ówdzie w pamiętniku Jego, odpowiednich przypisków. A po trzecie, co najważniejsze : Tak Ty bracie mój, jak i wszyscy latami rówieśnicy Twoi, znacie tylko Austryę dzisiejszą, tę przychylną, naszemu krajowi, tę ludzką dla nas, poczciwą, i szanującą nasze narodowe dążenia, uczucia i prawa. O tem, jaką ona była przed urodzeniem się Twojem, milczy historya pisana dla szkół; jedynie tylko tradycya rodzin lub pamiętnik jakiś pisany, uchyla rąbek tajemnic..."

                        [fragm. wstępu]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie