Pamiętniki Ludwika hr. de Laveaux Wyd. z rękopismu L.D.L. [krypt.] (1879)

​Pamiętniki Ludwika hr. de Laveaux Wyd. z rękopismu L.D.L. [krypt.] ​[Ludwik de Laveaux, syn] Kraków 1879, T. Dyakowski Str. VIII, 344, [1] Oprawa półpłócienna, introligatorska, płócienny szyldzik z tytulaturą na grzbiecie, marmoryzowane lico i tył, 21 cm Stan: db (lekkie otarcia pow. opr., naddarcie str. tyt., str. tyt. doklejana do bloku, ledwie widoczny podpis piórem na str. tyt. - próba usunięcia)

Kod producenta: 1

Cena: 280.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Pamiętniki Ludwika hr. de Laveaux 

Wyd. z rękopismu L.D.L. [krypt.] [Ludwik de Laveaux, syn]

Kraków 1879, T. Dyakowski

Str. VIII, 344, [1]

Oprawa półpłócienna, introligatorska, płócienny szyldzik z tytulaturą na grzbiecie, marmoryzowane lico i tył, 21 cm

Stan: db (lekkie otarcia pow. opr., naddarcie str. tyt., str. tyt. doklejana do bloku, ledwie widoczny podpis piórem na str. tyt. - próba usunięcia)

 

    Pamiętniki członka straży przybocznej ks. Józefa Poniatowskiego, właściciela dóbr ziemskich w Galicji, obywatela m. Krakowa, autora m. in. „Górali bieskidowych”. Na specjalne wyróżnienie zasługują opisy życia szlacheckiego na przełomie w. XVIII i XIX oraz obraz życia Krakowa w okresie Księstwa Warszawskiego, Rzeczpospolitej Krakowskiej tudzież wydarzeń z r. 1846 i 1848.


    "Pamiętniki składają się z dwóch części. W pierwszej, zawierającej wspomnienia z lat młodocianych, kreśli autor z humorem obrazki obyczajowe, przedstawiając wizerunki osób z najbliższego otoczenia, przytacza poważne rozmowy, jakie się w towarzystwach toczyły, o bieżących, ówczesnych wypadkach. Spotykamy tu idealne postacie Pani Wicesgierentówej, Skarbnikiewicza, Pięknej Cioci i jednę historyczną osobistość, Szymona hr. de Cortecella, który był bratem, p. Wicesgierentówej, a ministrem króla Stanisława Augusta na dworze wiedeńskim. W części drugiej autor, jako dojrzały młodzieniec, przenosi się z domu swej babki, p. Wicesgierentówej, do Krakowa w celu ukończenia nauk; mniej jednak opisuje poważne wykłady uniwersyteckie, a więcej towarzystwo krakowskie i własne przygody. Następne lata pędząc częścią w majętności swojej ziemskiej, w Galicji, a częścią w Krakowie, opisuje, jako człowiek prywatny wprawdzie, ale dobry spektator , wpływ ważniejszych wypadków politycznych na Galicją i Kraków..."

        [Słowo od wydawcy, fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie