Nad Wisłą i Wkrą Studjum z polsko-rosyjskiej wojny 1920 roku Sikorski Władysław (1928)

Sikorski, Władysław Nad Wisłą i Wkrą. Studjum z polsko-rosyjskiej wojny 1920 roku Lwów [etc.] 1928, Zakład Narodowy im. Ossolińskich Str. VII, [1], 275 Oprawa broszurowa, wydawnicza, 26 cm Stan: db- (egz. niekompletny: brak ilustr., map, brak teki z tablicami - tekst kompletny, otarcia, przybr. pow. opr., niew. ubytek okleiny grzbietu)

Kod producenta: 1-27

Cena: 120.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Sikorski, Władysław

Nad Wisłą i Wkrą. Studjum z polsko-rosyjskiej wojny 1920 roku 

Lwów [etc.] 1928, Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Str. VII, [1], 275

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 26 cm

Stan: db- (egz. niekompletny: brak ilustr., map, brak teki z tablicami - tekst kompletny, otarcia, przybr. pow. opr., niew. ubytek okleiny grzbietu)


       "Wydarzenia te oglądam ze stanowiska poniekąd pamiętnikarskiego; nie mniej przeto unikam nadmiaru osobistych wynurzeń, a ważąc swe słowa i uwagi krytyczne, staram się zachować ścisły objektywizm, przynajmniej w stopniu dostępnym dla uczestnika wielkich chwil dziejowych. Jeżeli przytem uderzam gdziekolwiek w ton krytyczny - czynię to zawsze w imię konstruktywnych, a nie destruktywnych celów. Sądzę bowiem, że poznanie własnych błędów z przeszłości jest najlepszą rękojmią uniknięcia ich w przyszłości. Rozpatrywanie tych błędów ograniczam celowo do tematów łączących się bezpośrednio z tajemnicą zwycięstwa polskiego 1920-go roku, pamiętając, że wojsko tak młode, jak polskie jest specjalnie wrażliwem na każde słowo krytyki. Przy opracowaniu niniejszej książki nagromadziłem wiele materjału, którego część znaczną odkładam do innych - jeśli mi sił i czasu starczy - publikacyj. Z pierwotnego, obszerniejszego układu książki zatrzymuję o tyle jej szersze ramy, że w części ostatniej przy omawianiu momentu decydującego - t. j. zwycięstwa nad Wisłą - pokusiłem się o syntetyczne uwagi na temat naszej z armjami czerwonemi rozprawy. Skromna ta próba nie wyczerpuje tego nader poważnego przedmiotu. Wyświetla natomiast nie jedną może zawiłą zagadkę ostatniej naszej wojny, a co ważniejsza pragnąłbym bardzo - ażeby była podnietą do dalszych, poważnych i objektywnych w tym kierunku studjów. Historyczna część książki opiera się na dokumentach zachowanych w archiwum Sztabu Generalnego, na moich zapiskach z czasu wojny, oraz informacjach zebranych przezemnie bezpośrednio u ważniejszych uczestników bitwy nad Wisłą..."

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie