Miłość jak pole bitwy Chang Eileen

Chang Eileen Miłość jak pole bitwy Tłumaczenie, Katarzyna Kulpa Warszawa 2008, WAB ISBN: 9788374144643 Str. 333 Oprawa broszurowa, 20 cm Stan bdb. (pieczątka recenzencka na ostatniej stronie- po za tym stan idealny).

Kod producenta: 9788374144643

Cena: 12.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

 

Chang Eileen

Miłość jak pole bitwy

Tłumaczenie, Katarzyna Kulpa

Warszawa 2008, WAB

ISBN: 9788374144643

Str. 333

Oprawa broszurowa, 20 cm

Stan bdb. (pieczątka recenzencka na ostatniej stronie- po za tym stan idealny).

 

          Szanghaj lat 40. i 50. dwudziestego wieku, to świat pełen paradoksów i wewnętrznych napięć -egzotyczny, zaklęty w pradawnym rytuale, a jednocześnie skażony okrucieństwem wojny i komunistycznego reżimu.
Chang ukazuje go przez pryzmat kobiecych opowieści. Luozhen nie znajduje dla siebie miejsca w świecie konwenansów i hipokryzji - wybierając samotne życie, opuszcza kraj, być może na zawsze. Jiayin nie może wybaczyć ojcu, który związał się z inną kobietą i opuścił matkę. Jednak jako guwernantka sama ma romans ze swoim żonatym pracodawcą. Pani Xun i pani Wu po latach wojennej i politycznej zawieruchy próbują odnowić przyjaźń, łączącą je silniej niż więzi rodzinne. Choć kobiety rozdzieliła komunistyczna władza, to obydwie uznają, że nie zawsze to polityka była przyczyną osobistych dramatów, zwłaszcza niedobranych par. Mimo zmian obyczajowych małżeństwa nadal aranżuje rodzina, a młode dziewczyny wydaje się za znacznie starszych mężczyzn.
Bohaterki Chang potrafią równie mocno kochać jak nienawidzić. Angażują się w walkę polityczną, prowadzą niebezpieczne gry, uwodzą przeciwników... i wpadają we własne sidła.

Królowa krótkiej formy... W surowym i tajemniczym świecie Chang ludzie szukają miłości, często jednak brakuje im sił, by oprzeć się presji ze strony rodziny, tradycji, konwenansu.

New Yorker

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie