Kronika miasta Lwowa od roku 1634 do 1690 obejmująca w ogólności dzieje dawnej Rusi Czerwonej a zwłaszcza historya arcybiskupstwa lwowskiego w tejże epoce Józefowicz Tomasz (1854)

Kronika miasta Lwowa od roku 1634 do 1690, obejmująca w ogólności dzieje dawnej Rusi Czerwonej, a zwłaszcza historya arcybiskupstwa lwowskiego w tejże epoce, napisana spółcześnie w jęz. łac. przez Tomasza Józefowicza, teraz z oryg. nigdy nie druk. przeł. na jęz. ojczysty przez M. Piwockiego Lwów 1854, W. Maniecki Str. [8], VI, 504 Oprawa półpłócienna, introligatorska, zachowane lico oryg. opr. broszur. (luzem), grzbiet: płócienny szyldzik z tłoczoną w złocie tytulaturą, marmoryzowane lico i tył, 22 cm Stan: bdb- / db+ (lekki foxing na kilku pierwszych str., ślad zalania na kilku pierwszych str., podpis własn. piórem na str. tyt - usuwany, ledwie widoczny)

Kod producenta: 1

Cena: 950.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Kronika miasta Lwowa od roku 1634 do 1690, obejmująca w ogólności dzieje dawnej Rusi Czerwonej, a zwłaszcza historya arcybiskupstwa lwowskiego w tejże epoce, napisana spółcześnie w jęz. łac. przez Tomasza Józefowicza, teraz z oryg. nigdy nie druk. przeł. na jęz. ojczysty przez M. Piwockiego

Lwów 1854, W. Maniecki

Str. [8], VI, 504

Oprawa półpłócienna, introligatorska, zachowane lico oryg. opr. broszur. (luzem), grzbiet: płócienny szyldzik z tłoczoną w złocie tytulaturą, marmoryzowane lico i tył, 22 cm

Stan: bdb- / db+ (lekki foxing na kilku pierwszych str., ślad zalania na kilku pierwszych str., podpis własn. piórem na str. tyt - usuwany, ledwie widoczny)


     Pierwodruk. / RZADKIE


     "Szukając stósownych przedmiotów do nakładu, otrzymałem wiadomość o rękopismie, który ze wszach miar zdawał się godnym wydania. Była to praca śp. Profesora Marcina Piwockiego, zawierająca tłumaczenie łacińskiej Kroniki miasta Lwowa przez X. Kanonika J. Tomasza Józefowicza. Sam pierwotwór, nigdy drukiem nie ogłoszony, i tylko w małej liczbie exemplarzy przechowany, wzbudzał oddawna uwagę uczonych i ciekawość ogółu publiczności. Tłumacz znany już jest z zasługi, jaka według sił swoich położył przekładem również szacownych Roczników lwowskich Bartłomieja Zimorowicza, wydanych we Lwowie r. 1835. Te dwa względy przemówiły stanowczo za nakładem rękopismu leżącego od lat kilkunastu bez żadnego użytku. Nie mogąc zaś wydać oryginału łacińskiego, dla którego ogół czytelników musiałby pozostać obojętnym; nie mogąc wchodzić w obowiązki autorskie i poprawiać wydawane przez siebie rękopisma, ogłaszam użyteczną pracę śp. Profesora Piwockiogo w tej formie i objętości, w jakiej pozostawił ją tłumacz, i w jakiej od jego rodziny nabyłem ją na własność. Kto zaś słusznie rozważy, jak znaczna ilość nowych faktów i szczegołów przybywa w xiędze niniejszej do historyi miasta i arcybiskupstwa Lwowskiego, owszem do dziejów całej Rusi Czerwonej i Kościoła polskiego, ten poniewolnie przyzna, iż włożone w jej nakład dobre chęci wydawcy nie pozostały bezowocne".

               [Od wydawcy]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie