Święte pamiątki Krakowa Ozdobione 102 drzeworytami tyntowemi [Kleczkowski Antoni] (1883)

[Kleczkowski, Antoni]​​ ​Święte pamiątki Krakowa. Ozdobione 102 drzeworytami tyntowemi Kraków 1883, A. Napierkowski Str. 482, [20] Oprawa płócienna, wydawnicza, ozdobne tłoczenia w złocie, tłoczona, złocona tytulatura na licu i grzbiecie, 17 cm 102 drzeworyty na żółtej tincie poza tekstem, w tym jeden rozkł. Barwione górne obcięcia Stan: db (otarcia kraw. opr., lekkie naddarcie kraw. przedniej wyklejki, lekkie ślady po zagięciach w narożnikach części stron, nazwisko autora dopisane ołówkiem na str. tyt., niew. pasek papieru naklejony na str. potyt., książka po naprawie: sklejane wewn. kraw. wyklejek, przybr. spodu opr.)

Kod producenta: 1

Cena: 600.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

[Kleczkowski, Antoni]

Święte pamiątki Krakowa. Ozdobione 102 drzeworytami tyntowemi

Kraków 1883, A. Napierkowski

Str. 482, [20]

Oprawa płócienna, wydawnicza, ozdobne tłoczenia w złocie, tłoczona, złocona tytulatura na licu i grzbiecie, 17 cm

102 drzeworyty na żółtej tincie poza tekstem, w tym jeden rozkł.

Barwione górne obcięcia

Stan: db (otarcia kraw. opr., lekkie naddarcie kraw. przedniej wyklejki, lekkie ślady po zagięciach w narożnikach części stron, nazwisko autora dopisane ołówkiem na str. tyt., niew. pasek papieru naklejony na str. potyt., książka po naprawie: sklejane wewn. kraw. wyklejek, przybr. spodu opr.)

 

     "Drogie sercu każdego polaka starodawne kościoły krakowskie, pomniki pobożności i hojności praojców naszych niejednokrotnie już były opisywane i prozą i w poezyi. W znakomitej monografii Krakowa napisanej przez Ambrożego Grabowskiego pomieszczony jest naukowy opis wszystkich świątyń krakowskich, lecz pominięto w nim tradycye kościołów, podania pobożnych, a przedewszystkiem ołtarze, grobowce i wizerunki świętych, które nie tylko pobożny lud krakowski, lecz katolicy ze wszystkich dzielnic dawnej Polski za cudowne uznali, a łask i cudów modląc się u nich doznawali. Już sam. ten brak dokładnego opisu „Świętych pamiątek Krakowa" mógłby być bodźcem do wydania niniejszego dziełka, lecz główniejszym powodem była ta okoliczność, że nie tylko wiele kościołów krakowskich, lecz wszystkie główniejsze ołtarze i wizerunki cudownych świętych dotychczas w jednym zbiorze nie zostały wydane tak, aby interesującym się niemi uprzytomnić widok czy to kościoła czy cudownego obrazu, bądź rysunkiem bądź drzeworytem. Nieubłaganą siłą czasu i pożarami wiele z tych zabytków już poniszczonemi zostały, dość spojrzeć na krużgankach kościoła. OO. Dominikanów na owe zabytki sztuki i pobożności, z których pożar i czas pozostawił zaledwie szczątki. Temi względami powodowany wydawca postanowił zebrać w całość najważniejsze i najdroższe pamiątki Krakowa zarówno jak i pobliskich okolic i bez pretensyi do naukowości , lub krytycznego poglądu, lecz jedynie z punktu czystej świętej rzymskokatolickiej religii wydać ich opis. Zapełniając skromnem usiłowaniem swojem tę lukę, na którą wielu się uskarżało, wydawca czuć się będzie szczęśliwym, jeżeli dziełko to przyjęte będzie tak chętnem sercem, jak godziwemi i szczeremi były jego zamiary..."

  [fragm. Wstępu] 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie