Mała encyklopedia lotnicza. Ilustrowany słownik lotniczy Abżołtowski S., Sztybel T.​ [1938]

Abżołtowski S., Sztybel T. Mała encyklopedia lotnicza. Ilustrowany słownik lotniczy Przedmowa Leon Berbecki [Prezes Zarz. Gł. L.O.P.P.] Warszawa 1938, Zarząd Gł. Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej Str. XVI, 507, [2] Oprawa broszurowa [wydawnicza], 17 cm Fotografie czarno-białe w tekście i nieliczne poza tekstem Stan bdb-. [niew. otarcia i naddarcia kraw. okładki].

Kod producenta: 2qreq34-1

Cena: 280.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Abżołtowski S., Sztybel T.

Mała encyklopedia lotnicza. Ilustrowany słownik lotniczy  

Przedmowa Leon Berbecki [Prezes Zarz. Gł. L.O.P.P.] 

Warszawa 1938, Zarząd Gł. Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej 

Str. XVI, 507, [2] 

Oprawa broszurowa [wydawnicza], 17 cm 

Fotografie czarno-białe w tekście i nieliczne poza tekstem 

Stan bdb-. [niew. otarcia i naddarcia kraw. okładki].

  

      SŁOWO WSTĘPNE  

MAŁA ENCYKLOPEDIA LOTNICZA, drukowana od początku roku 1936 w czasopiśmie Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej „Lot i oplg Polski", spotkała się z jak najżywszym uznaniem Czytelników tego czasopisma. Od pewnego czasu redakcja „L o t u" zasypywana jest zapytaniami, czy i kiedy

MAŁA ENCYKLOPEDIA LOTNICZA ukaże się w wydaniu książkowym. Chcąc więc zaspokoić potrzebę popularnego vademecum lotniczego — Zarząd Główny L. O. P. P., po przejrzeniu, poprawieniu i uzupełnieniu gotowego już materiału, postanowił wydać go w postaci książeczki, którą każdy interesujący się lotnictwem mógłby zawsze mieć pod ręką. 

MAŁA ENCYKLOPEDIA LOTNICZA ma podwójne zadanie: po pierwsze—ułatwić szerokim rzeszom publiczności, codziennie i na każdym bodaj kroku stykającej się z najprzeróżniejszymi objawami życia lotniczego, możliwie właściwe zrozumienie tych objawów; po drugie — ułatwić fachowcom lotniczym zdobycie elementarnych wiadomości z dziedzin nie objętych ich specjalnością. 

MAŁA ENCYKLOPEDIA LOTNICZA odda szczególne usługi młodzieży, która nie zna życia bez nowoczesnego samolotu, a również nie zna krótkiej, lecz niezmiernie bogatej i ciekawej jego historii. Również starsi, mający do czynienia z badawczym umysłem młodzieży, znajdą w tej książce odpowiedzi na wiele pytań, które nieraz mogą wprowadzić w zakłopotanie. Książeczka ta często może ułatwić pracę dziennikarzowi, który z natury swej działalności musi spotykać się z zagadnieniami lotniczymi, a nie ma czasu na specjalne studia w tej dziedzinie. Pomoże też czytelnikowi dziennika dokładnie zrozumieć znaczenie tych lub innych komunikatów w lotnictwie. [...]

[słowo wstępne / fragment]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie