Juljusz Słowacki Dzieje twórczości t. I-III Kleiner Juljusz (1923-25) [AUTOGRAF / List Teodora Parnickiego do Zygmunta Lichniaka]

​Kleiner, Juljusz Juliusz Słowacki. Dzieje twórczości, t. I-III Lwów [etc.]-Warszawa [etc.] 1923-1925, Ossolineum - Gebethner i Wolff Str. [7], II, [2], 283, [1], [4], 400, [1], [4], 419, [4] Oprawa płócienna, introligatorska, złocona, tłoczona tytulatura na grzbiecie, 20 cm [6] kart tablic z ilustr., w tym 1. na frontyspisie (t. I) [14] kart tablic z ilustr. (t. II) [6] kart tablic z ilustr., w tym 1. na frontyspisie (t. III) Stan db (otarcia, przebarw. pow. opr.; t. I - niew. ubytki narożników str. tyt. i potyt. - ubytek str. tyt. uzupełniony; t. II - niew. ubytki narożników str. przedtyt. i tyt. - uzupełnione; t. III - niew. ubytek narożn. str. przedtyt. i tyt. - uzupełnione, brak tablicy z ilustr. na frontyspisie w t. II)

Kod producenta: 1

Cena: 250.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Kleiner, Juljusz

Juliusz Słowacki. Dzieje twórczości, t. I-III

Lwów [etc.]-Warszawa [etc.] 1923-25, Ossolineum - Gebethner i Wolff

Str. [7], II, [2], 283, [1], [4], 400, [1], [4], 419, [4]

Oprawa płócienna, introligatorska, złocona, tłoczona tytulatura na grzbiecie, 20 cm

[6] kart tablic z ilustr., w tym 1. na frontyspisie (t. I)

[14] kart tablic z ilustr. (t. II)

[6] kart tablic z ilustr., w tym 1. na frontyspisie (t. III)

Stan db (otarcia, przebarw. pow. opr.; t. I - niew. ubytki narożników str. tyt. i potyt. - ubytek str. tyt. uzupełniony; t. II - niew. ubytki narożników str. przedtyt. i tyt. - uzupełnione; t. III - niew. ubytek narożn. str. przedtyt. i tyt. - uzupełnione, brak tablicy z ilustr. na frontyspisie w t. II)


Tom I / Twórczość młodzieńcza (1924)

Tom II / Od Balladyny do Lilli Wenedy (1925)

Tom III / Okres Beniowskiego (1923)


      Egz. pochodzi z księgozbioru Zygmunta Lichniaka (1925-2015) - poety, eseisty, krytyka literackiego i filmowego. Oferowany egzemplarz poeta otrzymał od Teodora Parnickiego (1908-1988) - pisarza, autora powieści historycznych i historyczno-fantastycznych. Strony tytułowe wszystkich tomów opatrzone są dopiskiem: "Od Teodora Parnickiego", dodatkowo na stronach potytułowych Parnicki napisał list do Lichniaka:


              "Drogi Panie Zygmuncie. 

    W dniu dziesiejszym mija równo 25 lat od chwili, gdy otrzymałem w Meksyku list z Polski, z Wydawnictwa "PAX" (wówczas jeszcze nie był używany termin "Instytut Wydawniczy PAX"). List ten był podpisany przez Pana. Zawierał w sobie propozycję współpracy mojej z "PAX'em", jako autora z wydawcą. Nie mogłem oczywiście wówczas - właśnie 25 lat temu - przewidzieć, że ten list otworzy (czy zainauguruje) nowy okres w moim życiu - okres niezmiernie ważny dla mnie, jako i dla autora książek i jako dla człowieka. Jedną z najbardziej charakterystycznych, jak też najcenniejszych i najmilszych "zdobyczy" moich w owym właśnie okresie była możność utrzymywania bliskiego kontaktu z panem - kontaktu pod wieloma względami i w rozmaity też sposób ogromnie dla mnie ważnego i dobroczynnego. Niechże więc łaskawie pozwoli Pan, że właśnie w to 25-lecie poproszę Go o przyjęcie ode mnie upominku w postaci dzieła, które ze względu i na osobę autora i na temat i na czas i miejsce swego "wychodzenia w świat" silnie związane jest z innym okresem mojego życia, a też niezmiernie doniosłym. 

      Za bardzo wiele serdecznie Panu dziękuję i równie serdecznie ściskam Pana - Teodor Parnicki".

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie