Ilustrowany przewodnik po poznańskiem [w granicach z przed traktatu wersalskiego] Orłowicz Mieczysław [1920]

Orłowicz Mieczysław Ilustrowany przewodnik po poznańskiem [w granicach z przed traktatu wersalskiego] Seria: Polska Bibljoteka Turystyczna Lwów-Warszawa 1920, Książnica Polska Tow. Naucz. Szkół Wyższych Str. 189, [2] Oprawa broszurowa [wydawnicza], 17 cm Rozkładana mapka po tekście Czarno-białe fot. w tekście i poza tekstem Stan db. / db-. [wyraźne zaplamienia górnej cz. okładki (widać na fot.) i górnych kraw. stron, niew. otarcia kraw. okładki, niew. zagięcia rogów okł.]. 

Kod producenta: pozn

Cena: 95.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Orłowicz Mieczysław

Ilustrowany przewodnik po poznańskiem [w granicach z przed traktatu wersalskiego] 

Seria: Polska Bibljoteka Turystyczna

Lwów-Warszawa 1920, Książnica Polska Tow. Naucz. Szkół Wyższych 

Str. 189, [2]

Oprawa broszurowa [wydawnicza], 17 cm 

Rozkładana mapka po tekście 

Czarno-białe fot. w tekście i poza tekstem 

Stan db. / db-. [wyraźne zaplamienia górnej cz. okładki (widać na fot.) i górnych kraw. stron, niew. otarcia kraw. okładki, niew. zagięcia rogów okł.].

   

        [od autora / fragment]

        Ogromne zainteresowanie ziemiami dawnego zaboru pruskiego w całem państwie polskiem pozwala żywić nadzieję, że w najbliższych czasach skieruje się tam masowo polski ruch krajoznawczy i turystyczny, tem bardziej, że ziemie te należycie zagospodarowane i urządzone, przedstawiają już dzisiaj dla turysty tak dogodne warunki podróżowania, jakich niema na ziemiach dwóch pozostałych zaborów. Także podróżujący ustawicznie po kraju urzędnicy i wojskowi chętnie zapoznaliby się z jego przeszłością i zabytkami. Względy te powodują naglącą potrzebę wydania „Przewodnika po Poznańskiem", którego brak daje się ogromnie odczuwać już obecnie; nie można wiec czekać, aż zostaną zarejestrowane wszystkie zmiany, spowodowane zmianą granic i ustroju politycznego. Zanim to się bowiem stanie, upłynie lat kilka, a publiczność podróżująca tak długo na „Przewodnik" czekać nie może — pojawi się zresztą wówczas jego powtórne, poprawione wydanie. Wydanie obecne przedstawia W. Ks. Poznańskie w tych granicach, ustroju i wyglądzie, jaki miało w ostatnich latach panowania niemieckiego. Przewodnik obejmuje zatem także i te miasta i okolice, które traktat Wersalski odłączył od Polski, przyznając Niemcom, jak Wschowa, Babimost, Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzcianka, Piła i inne. [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie