Ideał kapłana Królicki Antoni (1904)

Królicki, Antoni Ideał kapłana Warszawa 1904, [s.n.] (Druk Wacława Maślankiewicza) Str. [5], 140 Oprawa płócienna, 21 cm Stan: db (otarcia kraw. opr., podpis piórem na przedniej wyklejce, dedyk. piórem na str. przedtyt., podkreślenia / glosy - na ca 10. str.)

Kod producenta: 1

Cena: 28.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Królicki, Antoni

Ideał kapłana 

Warszawa 1904, [s.n.] (Druk Wacława Maślankiewicza)

Str. [5], 140

Oprawa płócienna, 21 cm

Stan: db (otarcia kraw. opr., podpis piórem na przedniej wyklejce, dedyk. piórem na str. przedtyt., podkreślenia / glosy - na ca 10. str.)


    "Przejrzyjmy tylko uważnie Pismo św. i Ojców Kościoła, a przekonamy się, że w „Ideale Kapłana" nie ma bynajmniej przesady. A jeżeli przesadę tam widzimy, to ulegamy złudzeniu, które ustąpić musi niepowrotnie po głębszem wniknięciu w święte i podniosłe posłannictwo kapłana. Oko, nawykłe do ciemności, niełatwo znosi jasne światło słoneczne. Czegoż bo żąda od nas autor „Ideału Kapłana?" Nic więcej jedno byśmy „Mężami Bożymi" byli, byśmy nietylko słowy nauczali, lecz własnym przykładem, jak pochodnia jasna, na drodze cnoty owczarni swojej przyświecali, byśmy napowrót z funkcijonarjuszów duchownych, z księży miernych, że tak powiem, przerobili się w prawdziwych kapłanów Chrystusowych, byśmy prawdziwie „przyjaciółmi" naszego Boskiego Mistrza zostali. Jam non dicam vos servos, sed amicos... a do takiego pożądanego stanu jedną tylko logiczną drogą się dochodzi - przez umiłowanie swej idei i przez pracę dla niej, a pracę taką, jaką właśnie szanowny Autor zaleca - bez żadnych kompromisów ze światem, bez ustępstw na rzecz „niewinnych zajęć". Te w życiu kapłana tyle tylko mogą zajmować miejsca i czasu, ile koniecznie ze względów psycho czy fizjologicznych trzeba, ale nigdy nie powinny równoważyć, a tem więcej przeważyć na szali obowiązków świętego powołania. W tern nie ma żadnej przesady!..."

        [fragm. tekstu]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie