Idea i czyn Józefa Piłsudskiego [red. gł. Wacław Sieroszewski][1934]

Idea i czyn Józefa Piłsudskiego Red. gł. Wacław Sieroszewski [kom. red.: J. Balicki, W. Lipiński, W. Husarski, Wł. Pobóg-Malinowski] Współpracownicy: M. Handelsman, W. Husarski, J. Jędrzejewicz, S. Konopka, J. Lechoń, W. Lipiński, Wł. Pobóg-Malinowski, A. Przybylski, S. Rogóż, W. Rzymowski, A. Skwarczyński, A. Śliwiński, J. Starzewski, K. Wierzyński Warszawa 1934, Bibljoteka Dzieł Naukowych Str. 270, [1] Oprawa płócienna [wydawnicza], złocone napisy na licu i grzbiecie oprawy, ślepe tłoczenia na licu i tyle oprawy, 27 cm 16 tablic czarno-białych poza tekstem [81] czarno-białych ilustracji w tekście Stan DB. [niew. przetarcia opr. na rogach i fragmentami na krawędziach, niew. przybrudzenia opr., pęknięta przednia wyklejka, niezn. poluzowany blok].

Kod producenta: 1

Cena: 120.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Idea i czyn Józefa Piłsudskiego 

Red. gł. Wacław Sieroszewski [kom. red.: J. Balicki, W. Lipiński, W. Husarski, Wł. Pobóg-Malinowski]

Współpracownicy: M. Handelsman, W. Husarski, J. Jędrzejewicz, S. Konopka, J. Lechoń, W. Lipiński, Wł. Pobóg-Malinowski, A. Przybylski, S. Rogóż, W. Rzymowski, A. Skwarczyński, A. Śliwiński, J. Starzewski, K. Wierzyński

Warszawa 1934, Bibljoteka Dzieł Naukowych 

Str. 270, [1] 

Oprawa płócienna [wydawnicza], złocone napisy na licu i grzbiecie oprawy, ślepe tłoczenia na licu i tyle oprawy, 27 cm 

16 tablic czarno-białych poza tekstem

[81] czarno-białych ilustracji w tekście

Stan DB. [niew. przetarcia opr. na rogach i fragmentami na krawędziach, niew. przybrudzenia opr., pęknięta przednia wyklejka, niezn. poluzowany blok].

      

      [...] Książka składa się z trzech części zasadniczych. Pierwsza z nich zawiera życiorys Marszałka i jego charakterystykę, druga w szeregu artykułów rozważa jego ideoIogję i poszczególne strony jego twórczego czynu, trzecia daje wyjątki z jego pism,  mów i rozkazów, ułożone w ten sposób, żeby ukazywały go we własnych jego słowach jako człowieka, polityka i wodza. Dopełnia całości wyczerpująca bibijografja druków, dotyczących Marszałka w języku polskim i obcych, uwzględnione są wreszcie najwybitniejsze poświęcone mu utwory poetyckie. Większość artykułów napisana była, specjalnie dla wydawnictwa; w wypadkach jednak, kiedy istniały już wzorowe opracowania poszczególnych tematów, zostały one użyte, w adaptacji, dostosowanej do założeń. I charakteru dzieła„ Liczne ilustracje w tekście i na tablicach wklęsłodrukowych poza tekstem, uwzględniają sposób szczególny ikonografię: Marszałka, dając między innemi wybór najlepszych jego wizerunków, w malarstwie i rzeźbie, Zbiorowe opracowanie materjału, które, jak to było powiedziane, zdawało się w danym wypadku jedynym systemem, dającym możność właściwego ujęcia tak licznych i różnorodnych zagadnień, nastręcza jednak z natury rzeczy trudności nadania dziełu jednorodnego charakteru. Komitet redakcyjny uczynił wszystko, te by trudność tę przezwyciężyć, i pomimo pewnych nieuniknionych dysproporcyj pomiędzy poszczególnemi częściami związać je w jednolitą całość. 

[fragment przedmowy]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie