Historja powszechna t. I-II [w 3 vol.] Szelągowski Adam [1936-1938]

Szelągowski Adam Historja powszechna, t. I-II [w 3 vol.] Warszawa 1936-1936, M. Arct Str. [6], 637, [2], 536, [7], [2], 543-1105, [1], 100, [2] Oprawa płócienna [wydawnicza], złocone napisy na licu i grzbiecie, 25 cm Liczne ilustracje na tablicach poza tekstem / rozkładane tablice Stan db+. [niew. otarcia rogów opraw, niew. przykurzenia obcięć, niew. naderwanie grzbietu w t. II cz. 2, niezn. pożółkłe strony].

Kod producenta: czsfdaqwe

Cena: 390.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Szelągowski Adam 

Historja powszechna, t. I-II [w 3 vol.]

Warszawa 1936-1936, M. Arct

Str. [6], 637, [2], 536, [7], [2], 543-1105, [1], 100, [2]

Oprawa płócienna [wydawnicza], złocone napisy na licu i grzbiecie, 25 cm 

Liczne ilustracje na tablicach poza tekstem / rozkładane tablice

Stan db+. [niew. otarcia rogów opraw, niew. przykurzenia obcięć, niew. naderwanie grzbietu w t. II cz. 2, niezn. pożółkłe strony].

   

    OD WYDAWCÓW [obszerny fragment]

Ustalając stronę graficzną, wydawnictwo starało się poza stroną estetyczną o jak największą przejrzystość oraz o stworzenie układu, któryby jak najbardziej ułatwiał korzystanie z dzieła. W ten sposób dzieło, nie tracąc nic na ciągłości i spoistości, zostało podzielone na mniejsze jednostki treściowe (część, dział, rozdział aż do najdrobniejszych podrozdziałów), z których jednak każda obejmuje całość pewnego zdarzenia lub zagadnienia historycznego. Podział ten miał na celu przedewszystkiem ułatwienie czytania, z drugiej strony wydawcy sądzili, że dzieło tych rozmiarów nie zawsze przeznaczone jest do odczytywania w całości. Zapewne duży procent nabywców będzie korzystać z niego w celu uzupełnienia, przypominania bądź potwierdzania wiadomości z różnych okresów. W takich wypadkach książka służyłaby jako rodzaj encyklopedji w zakresie historji. Do tego zaś celu najodpowiedniejszym wydawał się podział właśnie na niewielkie rozdziały. Tak samo celowo został pomyślany indeks (koniec tomu II), który poza normalną rolą wykazu alfabetycznego podaje przy każdem nazwisku, miejscowości, fakcie historycznym i innych hasłach pewne minimum danych (daty, kraj, stanowisko historyczne osoby i t. p.), nieraz jednak wystarczające dla przypomnienia bądź stwierdzenia potrzebnej wiadomości. Tak ułożony indeks zasługuje na nazwę „rozumowanego", a nawet może pretendować do miana „Małego słownika historycznego". Temi samemi motywami, a więc: przejrzystości, celowości i bezpośredniego pożytku, kierowało się wydawnictwo przy opracowywaniu i zestawianiu tablic, map, wykresów i ilustracyj. Za cały ten materjał wydawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność. Ma on być nietylko ilustracją tekstu, lecz nieraz oświetleniem plastycznem, a nawet rozwinięciem i uzupełnieniem pewnych zagadnień. Mapy cechuje wielka przejrzystość i brak nadmiaru szczegółów geograficznych, posunięty czasem rozmyślnie aż do schematyczności. Wydawcy uważają, że mapa powinna uwypuklać tylko te punkty i linje geograficzne, które są potrzebne do zorjentowania się w wydarzeniach lub epokach historycznych, odzwierciadlonych na mapie. [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie