Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych [Tom I] Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych Dokończenie [Tom II] Hamann Ryszard Tłum. Mieczysław Wallis [Proj. oprawy Stanisław Ostoja-Chrostowski] (1934)

Hamann, Ryszard Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych [Tom I] Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych. Dokończenie [Tom II] Tłum. Mieczysław Wallis [Proj. oprawy Stanisław Ostoja-Chrostowski] Seria: Historja Sztuki Warszawa 1934, Wydawn. M. Arcta Str. [8], 619, [14] str. tabl., [7] kart tabl., [7], 628-1249, [1], [16] str. tabl., [4] kart tabl. (paginacja ciągła) Oprawa płócienna, wydawnicza, tłoczone, złocone zdobienia na licu i grzbiecie, tłoczona, złocona tytulatura na grzbiecie; opr. wykonana w Zakł. Introlig. B. Zjawiński w Warszawie; 24 cm Tablice z portr. na frontyspisach, w tym. kolor. na wklejce Tablice z ilustr. poza tekstem, w tym. kolor. na wklejkach Stan: db+ (otarcia pow. opraw, dedykacja kredką na przedniej wyklejce, lekki foxing na obcięciach kart)

Kod producenta: 1

Cena: 650.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Hamann, Ryszard

Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych [Tom I]  

Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych. Dokończenie [Tom II]

Tłum. Mieczysław Wallis 

[Proj. oprawy Stanisław Ostoja-Chrostowski]

Seria: Historja Sztuki

Warszawa 1934, Wydawn. M. Arcta

Str. [8], 619, [14] str. tabl., [7] kart tabl., [7], 628-1249, [1], [16] str. tabl., [4] kart tabl. (paginacja ciągła)

Oprawa płócienna, wydawnicza, tłoczone, złocone zdobienia na licu i grzbiecie, tłoczona, złocona tytulatura na grzbiecie; opr. wykonana w Zakł. Introlig. B. Zjawiński w Warszawie; 24 cm

Tablice z portr. na frontyspisach, w tym. kolor. na wklejce

Tablice z ilustr. poza tekstem, w tym. kolor. na wklejkach

Stan: db+ (otarcia pow. opraw, dedykacja kredką na przedniej wyklejce, lekki foxing na obcięciach kart)


      "Podejmując wydanie Historji Sztuki wydawcy zdawali sobie sprawę z olbrzymich trudności, które nasuwa dobre wywiązanie się z tego zadania, wobec wielkiego zasięgu samego przedmiotu i różnorodności zapatrywań na tę dziedzinę. Oparliśmy się na dziele Ryszarda Hamanna DZIEJE SZTUKI OD EPOKI STAROCHRZEŚCIJAŃSKIEJ DO CZASÓW OBECNYCH, uważając je za opracowane w taki właśnie sposób, jaki jest dzisiaj potrzebny. Prof. R. Hamann bowiem bada przedewszystkiem życie estetyczne narodów, przodujących w dziejach sztuki nowszej i dzieje te przedstawia w wielkich, syntetycznych skrótach. Wydając więc „Dzieje sztuki" — R. Hamanna po polsku uważaliśmy za rzecz najważniejszą uzupełnić je dodaniem specjalnej części, poświęconej sztuce polskiej. DZIEJE SZTUKI POLSKIEJ w opracowaniu dr. M. Walickiego i dr. J. Starzyńskiego, członków Komisji do Badań nad Historją Sztuki przy Akademji Umiejętności w Krakowie, są pierwszą tego rodzaju pracą syntetyczną, uwzględniającą rozwój sztuki polskiej od jej zaczątków aż po dzień dzisiejszy. Łączność sztuki w Polsce ze sztuką innych narodów unaoczni sporządzony przez dr. M. Wallisa, tłumacza dzieła R. Hamanna, wykaz znajdujących się w zbiorach, kościołach i muzeach polskich dzieł mistrzów obcych. Najciekawsze z nich reprodukujemy na oddzielnych wkładkach. Tym wszystkim, którzy z ramienia tych właśnie zbiorów dopomogli w zebraniu materjału ilustracyjnego do HISTORJI SZTUKI wydawcy składają gorące podziękowania".

            [Od Wydawcy] Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie