Diariusz najmniejszy Eco Umberto [1995]

Eco Umberto Diariusz najmniejszy Tłumaczenie, A. Szymanowski Kraków 1995, Wyd. Znak ISBN: 83-7006-381-0 Str. 195 Oprawa broszurowa, 20 cm Stan bdb-. (małe otarcia i zabrudzenia oprawy).

Kod producenta: 83-7006-381-0

Cena: 10.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Eco Umberto

Diariusz najmniejszy

Tłumaczenie, A. Szymanowski

Kraków 1995, Wyd. Znak

ISBN: 83-7006-381-0

Str. 195

Oprawa broszurowa, 20 cm

Stan bdb-. (małe otarcia i lekkie zabrudzenia oprawy).

    

        Czy Biblia miałaby szansę u współczesnego wydawcy?

„Muszę powiedzieć, że na początku lektury i po pierwszych stu stronach byłem nastawiony entuzjastycznie do tego rękopisu. Akcja toczy się wartko, a przecież dzisiejszy czytelnik niczego więcej nie wymaga od tego rodzaju rozrywkowej pozycji. Mamy tu seks (i to w obfitości), cudzołóstwo, sodomię, zabójstwa, kazirodztwo, wojny, rzezie itd.”

Co by było, gdyby Sokrates wystartował w konkursie na kierownika katedry filozofii?

„Komisja uznała wybitne talenty spekulatywne i pedagogiczne kandydata, któremu trzech członków komisji zawdzięcza, według ich własnych słów, wiele informacji udzielonych osobiście. Jednak kandydat nie przedstawił żadnej publikacji. Z tego powodu nie może być brany pod uwagę w niniejszym konkursie”.

„Diariusz najmniejszy”, na który składają się błyskotliwe felietony pisane dla „L'Expresso”, to niezwykła żonglerka najrozmaitszymi formami literackim. Eco tworzy małe arcydzieła mające postać fikcyjnych recenzji, sfingowanych biografii, listów i rozpraw naukowych, parodii, mistyfikacji, wywiadów czy nawet radiowo-telewizyjnej transmisji z odkrycia Ameryki przez Kolumba.

„Umysłowość Umberto Eco - pisze Peter Bondanella, znawca jego twórczości - nie pozwala na oddzielenie potęgi intelektu od równie potężnej i przewrotnej siły dowcipu i parodii”.

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie