Concilia Poloniae Źródła i studia krytyczne 1 Statuty synodalne krakowskie biskupa Jana Konarskiego z 1509 r. Sawicki Jakub [1961]

Sawicki Jakub Concilia Poloniae Źródła i studia krytyczne 1. Statuty synodalne krakowskie biskupa Jana Konarskiego z 1509 r. Seria: Rozprawy Wydziału Teologiczno-Kanonicznego Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Lublin 1961, Tow. Naukowe KUL Str. 61, [2] Oprawa broszurowa, 24 cm Stan db+. [niew. otarcia kraw. okładki, niew. piecz. na licu okł.].

Kod producenta: asdrftyguhiiuytr

Cena: 12.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Sawicki Jakub

Concilia Poloniae Źródła i studia krytyczne 1. Statuty synodalne krakowskie biskupa Jana Konarskiego z 1509 r. 

Seria: Rozprawy Wydziału Teologiczno-Kanonicznego Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 

Lublin 1961, Tow. Naukowe KUL 

Str. 61, [2] 

Oprawa broszurowa, 24 cm 

Stan db+. [niew. otarcia kraw. okładki, niew. piecz. na licu okł.].

    

      PRZEDMOWA DO DRUGIEGO WYDANIA 

Pierwsze wydanie niniejszej pracy ukazało się zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej w 1945 r. w wydawnictwach Polskiej Akademii Umiejętności jako nr 8 Studiów i materiałów do historii ustawodawstwa synodalnego w Polsce. Ponieważ cały nakład tej pracy od kilku lat jest wyczerpany, a mnożą się żądania, by przez sporządzenie nowego wydania dać zainteresowanym bibliotekom i badaczom, zwłaszcza obcym, możność skompletowania całej serii Concilia Poloniae, zdecydowałem się na przygotowanie niniejszego drugiego wydania mimo poważnych wątpliwości, czy nie należałoby wstrzymać się z tym aż do opracowania całego projektowanego tomu, poświęconego . synodom diecezji krakowskiej. Wznowienie pracy o synodzie krakowskim z 1509 roku tym bardziej jednak wydawało mi się celowe, że daje sposobność do wykorzystania wyników późniejszych prac O. Joachima B a r a O. F. Min. Conv. i ks. Piotra Bober a, wnoszących do dziejów synodów krakowskich w okresie 1459-1547 szereg nowych elementów pozwalających sprostować i uzupełnić moje badania w niejednym szczególe. Wyniki prac wymienionych autorów wprowadziłem częściowo do tekstu pracy, bądź też uwzględniłem je w przypisach. Próby edycji statutów z 1509 r. uwzględniłem tekst rękopisu wskazanego przez O. B a r a, zaś przy edycji rubrycelli na rok 1511 — egzemplarz tej rubrycelli w wydaniu Unglera przechowywany w Bibliotece Kórnickiej. Drugie wydanie niniejszej pracy ukazuje się pod zbiorowym tytułem, który nadałem serii moich studiów nad ustawodawstwem synodalnym Polski przedrozbiorowej, jako tom I „Concilia Poloniae, Źródła i studia krytyczne". Stwarza to — zgodnie z intencją autora — sytuację jasną i pod względem bibliograficznym, podkreślając na zewnątrz ścisłą łączność tej pracy z całą serią prac synodologicznych, ukazujących się od 1948 roku pod zbiorowym tytułem Concilia Poloniae. Towarzystwu Naukowemu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego szczerze dziękuję za gotowość podjęcia się powtórnego wydania pracy niniejszej. 

[fragment]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie