Bohdan Zaleski na tułactwie 1831-1838. Karta z dziejów emigracyi polskiej cz. 1 Tretiak Józef [1913]

Tretiak Józef Bohdan Zaleski na tułactwie 1831-1838. Karta z dziejów emigracyi polskiej cz. 1 Kraków 1913, nakładem Akademii Umiejętności Str. VII, 323 Oprawa broszurowa [wydawnicza], 24 cm [1] ilustracja [portret] poza tekstem Stan db+. [niew. otarcia kraw. okładki, niew. naddarcia kraw. okł., niew. plamki na kraw. lica okładki, niew. naddarcie górnej kraw. ost. str., zapisek ołówkiem na tylnej wyklejce].

Kod producenta: tre

Cena: 58.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Tretiak Józef

Bohdan Zaleski na tułactwie 1831-1838. Karta z dziejów emigracyi polskiej cz. 1

Kraków 1913, nakładem Akademii Umiejętności

Str. VII, 323

Oprawa broszurowa [wydawnicza], 24 cm 

[1] ilustracja [portret] poza tekstem 

Stan db+. [niew. otarcia kraw. okładki, niew. naddarcia kraw. okł., niew. plamki na kraw. lica okładki, niew. naddarcie górnej kraw. ost. str., zapisek ołówkiem na tylnej wyklejce].

    

      [Przedmowa - fragment]

Praca niniejsza jest dalszym ciągiem monografii wydanej przed dwoma laty p. t. Bohdan Zaleski do upadku powstania listopadowego. Jak tamta szeroko uwzględniała tło życia literackiego w kraju, w szczególności walkę prądu romantycznego z pseudoklasycyzmem warszawskim, tak obecna stara się obraz dalszego życia i poezyi autora Rusałek, wyrzuconego wypadkami politycznemi z kraju,. przedstawić na szerokiem tle życia emigracyjnego, które, dzięki odrębnym warunkom swego rozwoju, stanowi rażący kontrast z tą ciszą cmentarną, jaka w pierwszych latach po powstaniu 1831 r. zapanowała w kraju. Część pierwsza niniejszej pracy obejmuje pierwszych siedem lat tułaczego życia poety, od końca 1831 do końca 1838 r., i rozważa poezyę jego z tego okresu. Jest tu przedstawiona rola poety w organizacyjnych usiłowaniach emigracyi polskiej, jego stosunek do rozmaitych stronnictw emigracyjnych, w szczególności do Towarzystwa Demokratycznego, jego przejmowanie się prądem religijnym, który wyszedł od Mickiewicza, jego próby wyrwania się z jałowości [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie