Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Gajewskiego Jarocin 83 / Antykwariat Warszawa, 26.04.2019 0
230.jpg

26 kwietnia 2019 roku, w Antykwariacie Warszawa na ulicy Wiśniowej 63, miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Gajewskiego „Jarocin 83”. Na spotkaniu był fotograf – Ryszard Gajewski razem z Hanną Gajewską [autorką części fotografii]. W ciepły, piątkowy wieczór przybyła moc gości, kolekcjonerów, ludzi, którzy byli na Festiwalu w Jarocinie w 1983 roku, miłośników fotografii.    

[FOTOGRAFIE DO NABYCIA NA NASZEJ STRONIE: FOTOGRAFIE - PORTRET TŁUMU]

Na zdjęciu: Ryszard Gajewski / Fot. Karolina Jóźwiak
Na zdjęciu: Ryszard Gajewski / Fot. Karolina Jóźwiak

Przygoda Ryszarda Gajewskiego z fotografią muzyczną zaczęła się od fotografii z festiwalu Jazz Jamboree, fotografował także zagraniczne gwiazdy odwiedzające Polskę, na początku lat 80. wykonał serię zdjęć zespołowi Perfect, które zostały wystawione w Galerii Klubu Studenckiego "Stodoła". Obecny na wernisażu fotografii zespołu Perfect Walter Chełstowski zaprosił Ryszarda Gajewskiego do wykonania fotografii na planie jego programów muzycznych. W ten sposób powstała seria zdjęć z Johnem Porterem i zespołem Kombi. W 1983 roku Walter Chełstowski który organizował Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie zaprosił Ryszarda Gajewskiego do udokumentowania tego wydarzenia. Hanna i Ryszard Gajewscy wspólnie fotografowali zespoły i uczestników Festiwalu, a Ryszard Burdyna obsługiwał ciemnię. Fotografie na bieżąco pokazywali na konferencjach prasowych. Na zdjęciach które będą na wystawie w antykwariacie, utrwalono wizerunki uczestników festiwalu. We wstępie do katalogu wystawy "Portret Tłumu" Ryszard Gajewski napisał: 

Zdjęcie przed Antykwariat Warszawa
Antykwariat Warszawa / Wiśniowa 63 / Fot. Karolina Jóźwiak

"Wszystkie obiektywy skierowane na aktualne i przyszłe gwiazdy rocka. Naszym zamiarem było pokazanie drugiej strony tego niezwykłego fenomenu: widowni. Do Jarocina przyjechało 15 tysięcy ludzi Hippów, Popersów, Skinów, Punków, Flanel i Zwykłych Ludzi. Ogromny tłum o odmiennych poglądach, upodobaniach, przyzwyczajeniach i ubiorach. Dzieliło ich wiele a łączyła muzyka."   

Fotografie z Jarocina '83 były na wystawach w Galerii K. S. Stodoła na początku 1984 roku, w "Małej Galerii" w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce wystawa "Portret Tłumu", w 2016 roku w "Spichlerzu Polskiego Rocka" w Jarocinie "Jarocin 83-84. Portret Tłumu."   

Natalia i Łukas

[O festiwalu: Festiwal w Jarocinie powstał z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, wcześniej jako Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, w 1983 przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych i został przeniesiony na miejski stadion. Na festiwalu przewinęło się ok. 20 000 osób. Na scenie zagrały 33 zespoły wyłonione spośród 300 zgłoszonych, między innymi Defekt Muzgó, Abaddon, Sedes, Instytucja, Bakshish, T.Love, Daab, Igor Czerniawski, Dezerter, Kontrola W., Śmierć Kliniczna, Rejestracja, AFT2, nagrodzone: Hak Pawła Kukiza i Bakszysz].   

SB
Hipisi
portret
maska
Jezus
pogo
punkowcy
Jarocin tłum
scena w Jarocinie
Szaleństwo
Boisko miejskie w Jarocinie
koncert
krzyk punka
Krzyk punka
Poza prowokacyjna
Publika
Pod sceną


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium