Bingo [75] Complete Set for Parties, Homes and Clubs [gra liczbowa / vintage / USA] (1957)

Bingo [75]. Complete Set for Parties, Homes and Clubs [gra liczbowa / vintage / USA] [Atlanta] 1957, Whitman Publishing Kartonowe pudełko, wymiary: 26 x 25 x 7 cm 60 kart / plastikowy pojemnik do losowania / plastikowe elementy liczbowe / kartonowe elementy do zaznaczania liczb na kartach / instrukcja w jęz. ang. Stan: db (otarcia pow. pudełka, brak 5. plastikowych elementów liczbowych)

Kod producenta: 1

Cena: 50.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Bingo [75]. Complete Set for Parties, Homes and Clubs [gra liczbowa / vintage / USA] 

[Atlanta] 1957, Whitman Publishing

Kartonowe pudełko, wymiary: 26 x 25 x 7 cm

60 kart / plastikowy pojemnik do losowania / plastikowe elementy liczbowe / kartonowe elementy do zaznaczania liczb na kartach / instrukcja w jęz. ang.

Stan: db (otarcia pow. pudełka, brak 5. plastikowych elementów liczbowych)


Bingo – gra, w której gracze zakreślają losowo wybrane liczby, na planszach o rozmiarach 5x5 (Bingo 75) lub 3x9 (Bingo 90). Pierwsza osoba mająca ułożony określony wzór z zakreślonych liczb jest zwycięzcą i wykrzykuje "Bingo!", informując innych o wygranej.

W bardzo podobną grę zwaną housie grają Nowozelandczycy, Australijczycy i Brytyjczycy.

Bingo może pochodzić od gry zwanej lotto, popularnej we Włoszech i Francji w XVII w. Słowo bingo pochodzi od zniekształcenia słowa beano, nazwy gry podobnej do bingo, granej w USA w latach 20. Nazwa beano pochodzi od angielskiego słowa bean (fasola), gdyż to właśnie ziarna fasoli były wykorzystywane do przykrywania wyczytanych cyfr. Nazwa bingo powstała, gdy podniecony gracz wykrzyczał Bingo! zamiast Beano!.

Historia gry Bingo to również historia związana z kościołem. Pewien pastor z Pennsylvanii, w celu poprawienia sytuacji finansowej, zorganizował grę w swojej parafii. "Impreza" okazała się wielkim sukcesem, inne kościoły również zaczęły organizować podobne. Gra tym samym szybko zyskała status gry dla staruszków, gdyż większość grających parafian było w zaawansowanym wieku.

Dzisiaj Bingo to gra dla wszystkich, doskonale sprawdzająca się na różnego typu spotkaniach oraz akcjach charytatywnych.Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie