Bilans gospodarczy trzech lat niepodległości Rose Edward (Biblioteka Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie) (1922)

Rose, Edward Bilans gospodarczy trzech lat niepodległości Seria: Biblioteka Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie Warszawa [etc.] 1922, Gebethner i Wolff Str. 217, [1] Oprawa półpłócienna, introligatorska, marmoryzowane lica, tłoczona, złocona tytulatura na grzbiecie, 20 cm Tasiemka z zakładka Stan: bdb (egz. po konserwacji - nowa oprawa, szycie bloku, wyklejki, kapitałki, tasiemka, scyzura, podpis własn. ołówkiem na str. tyt., foxing na pow. wyklejek)

Kod producenta: vf4v4v4tvtv

Cena: 38.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Rose, Edward

Bilans gospodarczy trzech lat niepodległości 

Seria: Biblioteka Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie

Warszawa [etc.] 1922, Gebethner i Wolff

Str. 217, [1]

Oprawa półpłócienna, introligatorska, marmoryzowane lica, tłoczona, złocona tytulatura na grzbiecie, 20 cm

Tasiemka z zakładka

Stan: bdb (egz. po konserwacji - nowa oprawa, szycie bloku, wyklejki, kapitałki, tasiemka, scyzura, podpis własn. ołówkiem na str. tyt., foxing na pow. wyklejek)


           "Przewroty polityczne, ekonomiczne, a w pewfiej mierze i społeczne, jakie przeszła Polska w ciągu ubiegłych lat, sprawiają, że położenie gospodarcze naszego państwa obecnie jeszcze, w czwartym roku odzyskanej niepodległości, przedstawia obraz niezwykle zawiły. Wygłaszane są na jego temat sądy najbardziej różnorodne, częstokroć wręcz z sobą sprzeczne, i bez należytego zgłębienia istoty rzeczy, na podstawie obserwacyj nieraz bardzo powierzchownych, podawane są drogi wyjścia z trudności, jakie przeżywamy. Metoda taka wydaje nam się najzupełniej błędną. Przed rozważaniem jakichkolwiek zagadnień przyszłości niezbędnem jest przedewszystkiem zorjentowanie się w tem, co jest dzisiaj. Do tego jednak trzeba uprzytomnić sobie, co pod względem ekonomicznym i finansowym zdziałaliśmy w ciągu pierwszych lat naszej samodzielności państwowej. Takiem jest właśnie zadanie niniejszej pracy. Ma ona, przez zgrupowanie w jedną całość materjałów dotąd rozproszonych, zestawić oparty na faktach bilans gospodarczy okresu, jaki mamy za sobą, i na jego zasadzie przeprowadzić analizę obecnego naszego położenia, bez której wszelkie wnioski i wskazówki na przyszłość nie mogą mieć żadnego realnego znaczenia".

          [Przedmowa, fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie