August Czartoryski Książę - salezjanin Ślósarczyk Jan (1932)

Ślósarczyk, Jan​​ ​August Czartoryski. Książę - salezjanin Warszawa 1938, Inspektorat X.X. Salezjanów Str. 367 Oprawa broszurowa, wydawnicza, 22 cm Liczne ilustr. w tekście, poza tekstem Stan: db (otarcia kraw. opr., poluzowany blok, przyżółcenia pow. opr., dedyk. na str. przedtyt.: "Ze zbiorów mojego syna, który zginął jako żołnierz AK...", piecz. własn. na str. potyt.)

Kod producenta: 1

Cena: 25.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Ślósarczyk, Jan

August Czartoryski. Książę - salezjanin 

Warszawa 1938, Inspektorat X.X. Salezjanów

Str. 367

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 22 cm

Liczne ilustr. w tekście, poza tekstem

Stan: db (otarcia kraw. opr., poluzowany blok, przyżółcenia pow. opr., dedyk. na str. przedtyt.: "Ze zbiorów mojego syna, który zginął jako żołnierz AK...", piecz. własn. na str. potyt.)


    "Ksiądz AUGUST CZARTORYSKI, książę-zakonnik, budził zawsze w otoczeniu swoją osobistością szczególniejsze zainteresowanie. Wielkość tradycyj rodowych, z głębią przeżyć wewnętrznych, czyniły go postacią niezwykłą. Pierwszy ks. J. Francesia, zaraz po śmierci księcia, chciał uchwycić jego sylwetkę duchową i napisał krótkie zestawienie jego cnót zakonnych. To jednak nie wystarcza! Życie bowiem młodzieńcze, powołanie księcia, jego wierność wezwaniu bożemu i ślubom zakonnym, jego stosunek do kraju ojczystego mało, albo wcale niezostały tam poruszone, a przecież w nich dopiero objawia się cała wielkość Augusta Czartoryskiego, tego kwiatu naszej dawnej emigracji w XIX wieku. Aby tę lukę wypełnić, obecny Prymas Polski, J. Em. Ks. Kardynał August Hlond zaczął zbierać potrzebne dokumenta do szczegółowego życiorysu i zrobił już do niego pierwsze szkice, ale nawał zajęć, złączonych z Jego wysoką godnością, przeszkodzi, mu w dokonaniu przedsięwziętego dzieła. Nie szczędził jednak piszącemu, zamierzcny przez Niego żywot, objaśnień w różnych kwestiach i rad, za co ten składa Mu teraz z najgłębszem uszanowaniem swoje serdeczne podziękowanie. Żywot ten, oparty na dokumentach, tak z archiwum rodzinnego Czartoryskich, jak i Zgromadzenia Salezjańskiego, przytaczanych tu nieraz dosłownie i na wiadomościach, zebranych od tych, co księcia Augusta jeszcze pamiętają, dąży do wykrycia prawdy i piękna, utajonego w duszy tej szlachetnej i wielkiej postaci..."

                        [z Przedmowy Autora]


Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie