Astrologia a małżeństwo J. R. [Wóycicka Maria][1938]

J. R. [Wóycicka Maria] Astrologia a małżeństwo Wisła 1938, "Hejnał" Str. 16 Oprawa broszurowa [wydawnicza], 25 cm Stan db. [otarcia okładki, zardzewiałe zszywki].

Kod producenta: aaasssswwwweeerrrr

Cena: 32.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

J. R. [Wóycicka Maria]

Astrologia a małżeństwo 

Wisła 1938, "Hejnał" 

Str. 16 

Oprawa broszurowa [wydawnicza], 25 cm

Stan db. [otarcia okładki, zardzewiałe zszywki].

     

        Jedną z najbardziej interesujących dziedzin astrologii jest bezsprzecznie studium małżeństwa. Pod małżeństwem przytem rozumieć należy nie tylko formę wspólnoty rodzinnej, zatwierdzonej przez państwo i kościół i uznawanej wskutek tego przez społeczeństwo — lecz nazwą tą określa astrologia wszelkie związki między osobnikami odmiennych płci, oparte na seksualnym i gospodarczym wspólnictwie. W naszych szerokościach — jako następstwo cywilizacji — większość tego rodzaju związków pokrywa się potocznym pojęciom małżeństwa. Jednakowoż warunki współczesne, oraz fakt, że mężczyzna w okresie największej pobudliwości erotycznej nie posiada zazwyczaj środków materialnych na założenie rodziny, wytwarzają związki, które wprawdzie nie odpowiadają wymogom społeczeństwa, prawa i kościoła — lecz w astrologicznym sensie uważane są za legalne. Jak liczne są postaci małżeństwa, jak skomplikowanym bywa człowiek tak też rozmaite muszą być horoskopy, które wszak stanowią dokładny i wierny obraz charakteru i przeznaczeń. Ścisły sąd o małżeństwie można sobie tylko wówczas wyrobić, gdy się ma do dyspozycji horoskopy obu partnerów. Nie wymaga to specjalnego uzasadnienia, chodzi wszak o karmiczny związek: jedna osoba do spełnienia swego losu potrzebuje drugiej, przy czym właśnie tej, a nie innej. Przeświadczenie zaś, że małżeństwo nosi charakter przeznaczeniowy pozwała zrozumieć, iż z horoskopu jednego człowieka można urobić sobie pojęcie o jego partnerze, zanim w rzeczywistości z nim się zetknie. Nie należy jednak sądzić, iż dzięki tym wiadomościom człowiek potrafi kształtować swój los. Wtedy nie byłoby przeznaczenia. Może jednak, i w tym leży korzyść, jaką daje znajomość astrologii, może poznać pożyteczność i celowość swego istnienia, oraz przeczuć, a nawet przeniknąć, związek bliskich mu osób z kosmosem. A poznanie to daje podstawę wewnętrznej harmonii i niezależności.
Pragnąc ustalić, z jakim człowiekiem — według gwiazd — najlepiej moglibyśmy się zgodzić, należy — zanim wejdziemy z nim w ściślejszy związek - zbadać przede wszystkim swój własny horoskop, zwracając uwagę na zodiakalne położenie Słońca i Księżyca, Marsa i Wenery, Jowisza i Saturna, oraz domy, gdzie umiejscowione są najsilniejsze grupy planet. [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie