1 Dywizja Pancerna w walce Praca zbiorowa [1947]

1 Dywizja Pancerna w walce. Praca zbiorowa Brussels 1947, "La Colonne" Str. 401, [3], LXXV Oprawa broszurowa [wydawnicza], 25 cm Fotografie czarno-białe poza tekstem Ilustracje w tekście / Inicjały Rozkładane mapy poza tekstem Stan db-. [otarcia kraw. okładki, niew. naddarcia kraw. okładki, ślad zalania kraw. okładki, nieakt. piecz. biblioteczne na stronie potyt., niezn. poluzowany blok książki].

Kod producenta: Pierwsza Dywizja w walce

Cena: 250.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

1 Dywizja Pancerna w walce. Praca zbiorowa 

Brussels 1947, "La Colonne"

Str. 401, [3], LXXV

Oprawa broszurowa [wydawnicza], 25 cm 

Fotografie czarno-białe poza tekstem 

Ilustracje w tekście / Inicjały 

Rozkładane mapy poza tekstem 

Stan db-. [otarcia kraw. okładki, niew. naddarcia kraw. okładki, ślad zalania kraw. okładki, nieakt. piecz. biblioteczne na stronie potyt., niezn. poluzowany blok książki].

  

     Przedmowa. 

     I oto idzie w świat pierwsza książka, opowiadająca o dziejach I. Dywizji Pancernej. Nie jest ona żadnym studium operacyjnym czy taktycznym, nie jest nawet historią Dywizji, bo ta zapewne doczeka się kiedyś swego dziejopisarza — jest to po prostu luźny zbiór wspomnień i opis wydarzeń zestawionych w sposób chronologiczny. Opracował ją nie zawodowy literat, czy błyskotliwy dziennikarz, jakiś chwilowy, a serdeczny gość dywizyjny, ale napisali ją żołnierze, walczący w szeregach Dywizji, duszą i sercem w nią wrośnięci, dla swych kolegów — towarzyszy broni. Napisali ją prosto i po żołniersku, tak jak umieli. Z kartek jej przebija nie tylko wiele gorących uczuć ale i wierne oddanie prawdy. Dlatego też praca ta ma również wartość dokumentu. Dla żołnierza Dywizji, gdy bił się w obcych krajach o Polskę, nieraz braterstwo broni zastępowało uczucia rodzinne, a słowo Dywizja znaczyło niejednokrotnie prawie tyle, co Ojczyzna. Dziwna to bowiem Dywizja, do której tak się przywiązałeś. Legenda wokół niej się oplata, jak ongiś wokół Legionów Dąbrowskiego, które jak Ty sam Żołnierzu, w walce o Polskę wolną i niepodległą, Europę niemal całą przebiegły. Książka ta opowiada w jaki sposób żołnierz I. Dywizji Pancernej starał się uczciwie obowiązek swój względem Ojczyzny spełniać. Jakie to trudy nieraz znosił ogromne, zwątpienia i radości. Jak bił się ochoczo, jak ginął, jak szedł przez pola bitewne o obcych, dziwacznych dla nas nazwach, nieugięty dla wroga, a zyskujący sobie szacunek i miłość tych, którym niósł wyzwolenie. Jeśliby książka ta wcześniej zawędrowała do Kraju, zanim żołnierz Dywizji będzie mógł tam przyprowadzić swe sztandary bojowe, niechaj niesie Rodakom gorące pozdrowienia.

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie