Zobowiązania międzynarodowe Polski 1919 1929 Makowski Julian (1929)

Makowski Julian​ Zobowiązania międzynarodowe Polski 1919-1929​. Warszawa, 1929, Nakład Wł. Łazarskiego Str.: 313. Oprawa broszurowa, 24 cm. Stan: db. (otarcia krawędzi okładki, nierówne przycięcia, egzemplarz częściowo nierozcięty, zabrudzenie tylnej okładki, plamy na stronach od 297 - do końca odpowiadające zabrudzeniu na okładce).

Kod producenta:: 1

Cena:: 60.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Makowski Julian

Zobowiązania międzynarodowe Polski 1919-1929.

Warszawa, 1929, Nakład Wł. Łazarskiego

Str.: 313.

Oprawa broszurowa, 24 cm.

Stan: db. (otarcia krawędzi okładki, nierówne przycięcia, egzemplarz częściowo nierozcięty, zabrudzenie tylnej okładki, plamy na stronach od 297 - do końca odpowiadające zabrudzeniu na okładce).

       

         WSTĘP 

W ciągu pierwszych lat dziesięciu niepodległości Państwa Polskiego zawarto około 500 umów najrozmaitszego rodzaju i znaczenia, dwu i wielostronnych. Ta znaczna stosunkowo liczba tłumaczy się tem, że, chcąc wejść w system współczesnych norm prawno-międzynarodowych, musieliśmy dogonić pod tym względem inne państwa dawniej istniejące. Ponieważ wiele z tych umów, zwłaszcza w latach, które nastąpiły bezpośrednio po zawarciu pokoju, nie były w sposób należyty ratyfikowane i ogłoszone, było rzeczą konieczną dać osobom zainteresowanym przynajmniej ich spis dokładny, oparty na źródłach z pierwszej ręki. Przy sporządzaniu tego spisu zastosowano następujący system: Umowy rozdzielono na grupy odpowiednio do państw, z któremi zostały zawarte. W każdej z tych grup numeracja jest samodzielna i poszczególne umowy są ułożone w zasadzie w porządku chronologicznym; wyjątek uczyniono dla tych, które są z sobą ściśle związane; takie umieszczono obok siebie bez względu na datę podpisania. Każdy numer składa się z dwóch części: pierwsza, odbita drukiem normalnym, zawiera dane formalne, dotyczące danej umowy; druga drukowana petitem, podaje mniej lub więcej obszernie jej treść w tym celu, żeby czytelnik wiedział co w tej umowie się znajduje. Ta część objaśniająca oparta jest przeważnie na uzasadnieniach wniosków ratyfikacyjnych, układanych przez zainteresowane ministerstwa. Niektóre z tych uzasadnień, te zwłaszcza, które opracowało Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Skarbu i Sprawiedliwości, odznaczają się wielkiemi zaletami układu. Umowy wielostronne zamieszczono na końcu jako oddzielną grupę; nie wszystkie jednak, ale te tylko, w których uczestnicy pozostają do siebie w jednakowym stosunku; inne natomiast, jak naprzykład trak-taty pokoju, gdzie z jednej strony występuje grupa państw jako całość, a z drugiej państwo pojedyńcze, umieszczono w grupie umów bilateralnych. [...]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie