Skup Książek Warszawa

Witam na stronie informacyjnej „Antykwariatu Warszawa”.                                  

Telefon: 888 313 332 (Chętnie odpowiem na Państwa pytania od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.oo-22.oo) lub 22 646 06 44 (w godzinach 11.00-19.00).

Nazywam się Maciej Barski, pracuję na rynku książki od ponad piętnastu lat. „Antykwariat Warszawa” otworzyłem w październiku 2013 roku, po czterech latach pracy w warszawskich księgarniach naukowych, literackich i muzycznych (m. in. Czytelnik i nieistniejące już księgarnie: Resursa i Odeon) oraz siedmiu latach pracy w jednym z najlepszych warszawskich antykwariatów naukowych. Moim głównym obszarem zainteresowania są książki przedwojenne i naukowe, polska ilustracja książkowa, pierwsze edycje powieści i tomików wierszy. Prowadzę sprzedaż oraz skup książek (zarówno dużych księgozbiorów, jak i pojedynczych egzemplarzy), przedwojennych pocztówek, plakatów oraz płyt winylowych. Skupu książek i księgozbiorów dokonuję od osób fizycznych, firm oraz instytucji państwowych, naukowych etc. Z moich usług skorzystali członkowie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, skupowałem księgozbiory profesorskie z różnych dziedzin, zajmowałem się zbiorem Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego, prof. Adama Schaffa, Tadeusza Konwickiego, prof. Jerzego Tomaszewskiego. W przypadku większych bibliotek, dojeżdżam w miejsce wskazane przez klienta; w przypadku mniejszej ilości książek i pojedynczych egzemplarzy, zapraszam do naszego warszawskiego punktu na Starym Mokotowie, na ul. Narbutta 41/43 lok. 35. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szczególnie interesują mnie:

PLAKATY, AFISZE, DRUKI ULOTNE [sportowe, polityczne, dot. wydarzeń kulturalnych, muzyczne i inne] 

PRZEDWOJENNE POCZTÓWKI, AKCJE I OBLIGACJE [widoki miast i regionów, stroje ludowe i inne]

MAPY, RYCINY, OBRAZY, GRAFIKI, FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA i REPORTERSKA  [współczesna, lat 1945-1989, międzywojenna, XIX wiek]

KSIĄŻKI:

przedwojenne (książki do 1945 roku ze wszystkich gałęzi nauki, sztuki i literatury, obejmująca także książki kucharskie oraz ogrodnicze)

Pierwsze wydania poezji i prozy

Awangarda - druki awangardowe

Książki z autografem

Literatura piękna (proza, poezja, dramat)

Listy, wspomnienia, biografie

Książki o Warszawie (varsaviana)

Księgozbiory przedwojenne i współczesne obejmujące takie dziedziny jak:

- historia

- filozofia

- socjologia

- psychologia

- antropologia

- religioznawstwo

- literaturoznawstwo

- sztuki piękne (rzeźba, malarstwo, grafika, rysunek, muzyka, taniec, teatr i film)

- architektura i budownictwo

- rzemiosło artystyczne

- wzornictwo przemysłowe, design

- myślistwo

- nauka o książce (książki o książkach)

- judaica

- książki dla dzieci - do roku 1970

I wiele innych…

Prowadzę skup książek przedwojennych, pocztówek (widoki miast- szczególnie Warszawy, polskich gór; motywy ludowe; motoryzacja, tramwaje, kolej; akty i wiele innych) oraz plakatów do 1989 roku (przedwojennych, filmowych, teatralnych, muzycznych- szczególnie jazzowych, afisze polityczne).

Zasady przeprowadzania transakcji.

* Płacę gotówką (chyba, że Klient ma życzenie aby dokonać zapłaty przelewem).

* Dojeżdżam do domu Klienta na terenie Warszawy i jej okolic (ZA DOJAZD NIE POBIERAM ŻADNYCH OPŁAT)

* Kupuję całość księgozbioru (rzadziej) lub wybieram pozycje, które chciałbym, aby znalazły się w ofercie „Antykwariatu Warszawa”. Proponuję cenę za wybrane pozycje. Zawsze staram się złożyć satysfakcjonującą Państwa ofertę (nie kupuję książek na kilogramy, nie proponuję 50 groszy, czy 1 zł za egzemplarz).

* Całość transakcji zajmuje zazwyczaj nie więcej niż dwie godziny, czas, oczywiście, wydłuża się w przypadku dużych księgozbiorów (powyżej 750-1000 egzemplarzy). Jeśli dojdziemy do porozumienia, wówczas podpisujemy umowę kupna-sprzedaży (cywilnoprawną), wręczam Państwu pieniądze (gotówka na miejscu) i zabieram zakupione pozycje.

Jestem do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, od godziny 8.00 rano do godziny 22.00. Nasz punkt w dzielnicy Mokotów jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zapraszam do współpracy mieszkańców Warszawy i okolic,

Maciej Barski