W walce o szczyty Andów Narkiewicz-Jodko Konstanty Oprac. graf. Atelier Girs-Barcz (1935)

​Narkiewicz-Jodko, Konstanty​ W walce o szczyty Andów Oprac. graf. Atelier Girs-Barcz Warszawa 1935, Główna Księgarnia Wojskowa Str. 239, [4] Oprawa płócienna, introligatorska, tłoczona, złocona tytulatura na licu i grzbiecie, 27 cm 1 barwna ilustr. poza tekstem (oprac. graf. Atelier Girs-Barcz) 31 fot. poza tekstem, w większ. całostron. 4 mapki po tekście Stan: db- (otarcia rogów opr., wygięcie pow. przedniej i tylnej okł., pęknięcie wewn. kraw. tylnej wyklejki - sklejone / środek czysty)

Kod producenta:: 1

Cena:: 130.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Narkiewicz-Jodko, Konstanty

W walce o szczyty Andów  

Oprac. graf. Atelier Girs-Barcz

Warszawa 1935, Główna Księgarnia Wojskowa

Str. 239, [4]

Oprawa płócienna, introligatorska, tłoczona, złocona tytulatura na licu i grzbiecie, 27 cm

1 barwna ilustr. poza tekstem (oprac. graf. Atelier Girs-Barcz)

31 fot. poza tekstem, w większ. całostron.

4 mapki po tekście

Stan: db- (otarcia rogów opr., wygięcie pow. przedniej i tylnej okł., pęknięcie wewn. kraw. tylnej wyklejki - sklejone / środek czysty)


    "JEST W PSYCHICE ludzkiej impuls pewien, mocny i nieodparty. Przemożny niepokój, pęd do wysiłków krańcowych i wielkich, do czynów nieprzeciętnych a bezinteresownych. Niezaspokojony głód szlachetnej przygody i pragnienie zmagań z Wielkiem Nieznanem. I bunt przeciw miernocie i szarzyźnie codziennego życia. Badacz, odkrywca, podróżnik, uczony i artysta wywodzą się ze wspólnej rodziny bojowników na rozległym froncie Tajemnicy. Da Vinci czy Galileusz, Amundsen czy Lindberg, Mallory, ginący w ataku na Ewerest, i Gerbault, wątłą łodzią tnący Atlantyk... Czy Skarżyński, czy Szmidt... Ożywia ich to samo wielkie pragnienie i tęsknota do rzeczy nieznanych, bez względu na to, czy to będą mroki zagadek intelektu czy białe plamy na mapach Ziemi. Z TEGO samego pędu rodzi się alpinizm. Alpinizm, ten najbardziej bezinteresowny stosunek ludzkości do gór, powstał w chwili, gdy człowiek pierwszy raz spojrzał na pustkę górską oczami badacza i zdobywcy..."

     [Wstęp, fragm.] 

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie