Rewolucya światowa [cz. III] Zwycięztwo idei wolnościowej narodu Masaryk Garrigue Thomas [ca 1930]

Masaryk Garrigue, Thomas Rewolucya światowa, [cz. III], Zwycięztwo idei wolnościowej narodu Warszawa [etc.] [ca 1930], Instytut Wydawniczy "Renaissance" Str. [2], 445-697, XIV Oprawa broszurowa, wydawnicza, 20 cm Stan: db- (otarcia, lekkie naddaria kraw. opr., przybr. pow. opr., ubytek okleiny grzbietu, nieliczne zazn. ołówkiem w tekście) 

Kod producenta::

Cena:: 28.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Masaryk Garrigue, Thomas 

Rewolucya światowa, [cz. III], Zwycięztwo idei wolnościowej narodu 

Warszawa [etc.] [ca 1930], Instytut Wydawniczy "Renaissance"

Str. [2], 445-697, XIV

Oprawa broszurowa, wydawnicza, 20 cm

Stan: db- (otarcia, lekkie naddaria kraw. opr., przybr. pow. opr., ubytek okleiny grzbietu, nieliczne zazn. ołówkiem w tekście)


            "W drugim okresie mej działalności poselskiej (od r. 1907) studyowałem jaknajgorliwiej Austryę i całą jej budowę. Gromadziłem w Wiedniu i wszędzie wiadomości o cesarzu zarówno jak i o rodzinie Habsburskiej; obserwowałem szczegółowo Franciszka Ferdynanda, Fryderyka i innych. Stale bywałem na posiedzeniach parlamentu, ale często czytywałem tam pisma polityczne, zwłaszcza pamiętniki. Z obowiązku poselskiego zagłębiałem się w budowę państwa i przyglądałem się jej pilnie. Również pilnie zajmowałem się studyami i obserwacyą nad armią; pamiętam naprzykład jak zbierałem data o Konradzie von Hoetzendorf, gdy zaczęto o nim mówić; miałem o nim niejednę dyskusyę z p. Macharem, a właściwie dysputę, gdyż nie ceniłem go tak wysoko, jak mój przyjaciel. Miałem nieco znajomych i przyjaciół w wojsku, którzy, przebywszy szkołę wojskową wiedeńską, mogli mnie dobrze pouczyć o całym składzie armii austryjackiej, a zwłaszcza o jej dowódcach. Byłem też dobrze poinformowany o planach wojskowych austryjackich. Dlaczegom to wszystko czynił ? Mogli to ludzie myślący wyczuć z mego stałego zainteresowania zagadnieniem rewolucyi; stąd też pochodziły rozważania moje nad prawem przyrodzonem i historycznem oraz nad istotą prawdziwej demokracyi. Stąd przyszło do zatargu o taktykę z stronnictwem rządzącem, a także z naszymi radykalistami. Nie mogłem oczywiście powiedzieć im dlaczego interesuję się tak zagadnieniem rewolucyi, a właściwie dlaczego mnie tak niepokoi; oczekiwałem, że nastąpią warunki, w których to zagadnienie wypadnie mi rozwiązać praktycznie a przyznam się, że pragnąłem, aby ten kielich mię ominął".

        [fragm. tekstu]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie