Poezyie Litwina [Gorecki Antoni] [Pierwodruk] (1834)

[Gorecki, Antoni] ​​ ​Poezyie Litwina Paryż 1834, Alexander Jełowiecki Str. [5], VIII, [5], 276 Oprawa półpłócienna, introligatorska, zachowany tył oryg. opr. broszur., na grzbiecie tytulatura tłoczona w złocie, marmoryzowane lico i tył, 17 cm Barwione (nakrapiane) obcięcia Stan: db+ (lekkie otarcia kraw. opr., nazwisko wydawcy zapis. piórem na przedniej wyklejce, przybr. str. przedtyt., lekkie foxing na kartach)

Kod producenta:: 1

Cena:: 1250.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

[Gorecki, Antoni] 

Poezyie Litwina 

Paryż 1834, Alexander Jełowiecki

Str. [5], VIII, [5], 276

Oprawa półpłócienna, introligatorska, zachowany tył oryg. opr. broszur., na grzbiecie tytulatura tłoczona w złocie, marmoryzowane lico i tył, 17 cm

Barwione (nakrapiane) obcięcia

Stan: db+ (lekkie otarcia kraw. opr., nazwisko wydawcy zapis. piórem na przedniej wyklejce, przybr. str. przedtyt., lekkie foxing na kartach)


    Pierwodruk. / RZADKIE


Antoni Gorecki herbu Dołęga, pseud. i krypt.: G., Litwanis, Litwin, Wapru, (ur. 1787 w Wilnie, zm. 18 września 1861 w Paryżu) – polski poeta, satyryk i bajkopisarz, powstaniec listopadowy i uczestnik wojen napoleońskich. Przyjaciel Adama Mickiewicza.


    "Skazani na chwilowe milczenie, przysłuchujecie się mowom naszym. Mową naszą jest zawsze ojczysty język, jej treścią ojczyste rzeczy, żal za Ojczyzną, żal za Wami. Ta jest główna cecha tej Literatury Polskiej, która na obcą schroniła się ziemię: ta jest myśl, która nas zajmuje, a wieszczom naszym daje natchnienie. Ta oto Literatura silnie przyczyniła się do tego, że po ostatnim upadku naszym, Ojczyzna nasza ani na chwilę nie skonała, że teraz podźwigać ją, ale nie wskrzeszać będzie potrzeba..."

  [Do Braci pozostałych na ojczystej ziemi, wydawca - fragm.]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie