Pisma Stanisława Żółkiewskiego kanclerza koronnego i hetmana Żółkiewski Stanisław [1861]

​Żółkiewski Stanisław​ Pisma Stanisława Żółkiewskiego kanclerza koronnego i hetmana Żółkiewski Stanisław Wydał August Bielowski Lwów 1861, nakładem Wojciecha Manieckiego Str. [15], IV-LX, [2], 628, [3]​ Oprawa półpłócienna, złocone napisy i winiety na grzbiecie, wyklejki z papieru marmurkowego, barwione górne obcięcia, ​23 cm Portret na frontyspisie Stan bdb-. [przykurzenia obcięć, niew. ołówkiem zapisek na str. przedtyt., niew. otarcia kraw. opr. / ładny egz.]. [PRZEDMOWA - fragment] "Czyny hetmana Żółkiewskiego zapisane zostały w dziejach narodu przez innych ; myśl która czynom tym przewodniczyła , i sama jedna rzuca najczystsze światło na wypadki Ówczesne, ukrywa się we własnych jego pismach. Kiedy tamte przez pisarzów z powołania po-dane , powtarzają się dziś przy każdej sposobności ; -toku samychże spraw, częstokroć śród wrzawy wojennej , ręką do oręża niźli pióra wprawniejszą nakreślone , rozeszły się niegdyś po spółczesnych , w znacznej części wraz z nimi poginęły, a w tej która dotąd jeszcze pozostaje, oczekują na pracownika , coby je z różnych publicznych i prywatnych archiwów i kryjówek wydobywszy, ogłosił światu, aby dały o swoich czasach i ludziach ważne świadectwo. Ta myśl zajmowała mię właśnie, gdy p. Wojciech Maniecki (a jest to temu już lat kilka) zapytał mię o rade , azali byłoby na czasie przedrukować Żółkiewskiego Wojnę moskiewską na co chętnie poniósłby na wkład Wiedząc że fundusze Zakładu Narodowego im. Ossolińskich wyczerpnięte są i obecnie wydawnictwem z nich posłużyły wybornie do poprawienia źle czytanych lub przez odpisywaczy w pośpiechu przekręconych archaizmów i zwrotów mowy dawniejszych, ztąd też przyjąłem je do textu. Wkrótce więc tak zwany <> oddany był do druku, a zwróciliśmy starania do zebrania pism pomniejszych. [...]"

Kod producenta:: 1

Cena:: 690.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Żółkiewski Stanisław

Pisma Stanisława Żółkiewskiego kanclerza koronnego i hetmana Żółkiewski Stanisław 

Wydał August Bielowski 

Lwów 1861, nakładem Wojciecha Manieckiego 

Str. [15], IV-LX, [2], 628, [3]

Oprawa półpłócienna, złocone napisy i winiety na grzbiecie, wyklejki z papieru marmurkowego, barwione górne obcięcia, 23 cm

Portret na frontyspisie

Stan bdb-. [przykurzenia obcięć, niew. ołówkiem zapisek na str. przedtyt., niew. otarcia kraw. opr. / ładny egz.].

  

     [PRZEDMOWA - fragment]

"Czyny hetmana Żółkiewskiego zapisane zostały w dziejach narodu przez innych ; myśl która czynom tym przewodniczyła , i sama jedna rzuca najczystsze światło na wypadki Ówczesne, ukrywa się we własnych jego pismach. Kiedy tamte przez pisarzów z powołania po-dane , powtarzają się dziś przy każdej sposobności ; -toku samychże spraw, częstokroć śród wrzawy wojennej , ręką do oręża niźli pióra wprawniejszą nakreślone , rozeszły się niegdyś po spółczesnych , w znacznej części wraz z nimi poginęły, a w tej która dotąd jeszcze pozostaje, oczekują na pracownika , coby je z różnych publicznych i prywatnych archiwów i kryjówek wydobywszy, ogłosił światu, aby dały o swoich czasach i ludziach ważne świadectwo. Ta myśl zajmowała mię właśnie, gdy p. Wojciech Maniecki (a jest to temu już lat kilka) zapytał mię o rade , azali byłoby na czasie przedrukować Żółkiewskiego Wojnę moskiewską na co chętnie poniósłby na wkład Wiedząc że fundusze Zakładu Narodowego im. Ossolińskich wyczerpnięte są i obecnie wydawnictwem z nich posłużyły wybornie  do poprawienia źle czytanych lub przez odpisywaczy w pośpiechu przekręconych archaizmów i zwrotów mowy dawniejszych, ztąd też przyjąłem je do textu. Wkrótce więc tak zwany <> oddany był do druku, a zwróciliśmy starania do zebrania pism pomniejszych. [...]"


Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie