Jenerała Henryka Dąbrowskiego pamiętnik wojskowy Legionów Polskich we Włoszech Dąbrowski Henryk [Pamiętniki z Osiemnastego Wieku][1864]

​Dąbrowski Henryk​ Jenerała Henryka Dąbrowskiego pamiętnik wojskowy Legionów Polskich we Włoszech poparty notami wyjaśniającymi Przełożył z franc. rękopismu nieogłoszonego drukiem na jęz. polski Ludwik Miłkowski Seria: Pamiętniki z Osiemnastego Wieku t. III​​ Poznań 1864, Nakładem Księgarni Jana Konstantego Żupańskiego Str. 231, [1] Oprawa półpłócienna, marmoryzowane obcięcia, 21 cm 2 rozkładane tablice po tekście [stan imienny oficerow / rada zawiadowcza] Stan bdb. [niew. otarcia rogów opr. / ładnie zachowany egzemplarz].

Kod producenta:: 1

Cena:: 450.00

EGZEMPLARZ DOSTĘPNY

TERMIN REALIZACJI - MAKSYMALNIE WYNOSI 5 DNI ROBOCZYCH
(3 DNI NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA ORAZ 2 DNI ROBOCZE NA DOSTAWĘ)

GDYBY KTOŚ Z PAŃSTWA ŻYCZYŁ SOBIE KRÓTSZY TERMIN REALIZACJI
ZAMÓWIENIA - PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY

facebook Google+

Opis produktu:

Dąbrowski Henryk

Jenerała Henryka Dąbrowskiego pamiętnik wojskowy Legionów Polskich we Włoszech poparty notami wyjaśniającymi 

Przełożył z franc. rękopismu nieogłoszonego drukiem na jęz. polski Ludwik Miłkowski 

Seria: Pamiętniki z Osiemnastego Wieku t. III 

Poznań 1864, Nakładem Księgarni Jana Konstantego Żupańskiego

Str. 231, [1]

Oprawa półpłócienna, marmoryzowane obcięcia, 21 cm

2 rozkładane tablice po tekście [stan imienny oficerow / rada zawiadowcza] 

Stan bdb. [niew. otarcia rogów opr. / ładnie zachowany egzemplarz].

  

         Legiony Polskie w Armii Włoskiej i w armii naddunajskiej są dosyć znane w Europie; lecz powodów które wpłynęły na ich formacyą, niewielka liczba ludzi zna dobrze, Wielu mniemało, że Legiony Polskie powstały ze zbiegów i najemników, tudzież z oficerów, których jedynym celem było, służąc ambicyi lub interessowi naczelnika, mieć sposób utrzymania życia. A przecież, jestto najfałszywsze mniemanie, i każdy czytając niniejszą pracę i radząc się dowodów popierających, łatwo przekonać się zdoła, że nigdy tak nikczemne pobudki nie ożywiały Polaków, i że zjednoczyli się oni w korpus zbrojny w jednym celu powrócenia do ojczyzny własnej, a nim to nastąpi połączyli się aby wśrod siebie utrzymać narodowego ducha i nadzieję stania się kiedyś korpusem narodowym; a wreszcie, woleli być wygnańcami i cierpieć niedostatek, jak przyzwolić milcząco, na ucisk swej ojczyzny, schylając kark pod jarzmo mocarstw które ją napadły i rozszarpały. Darmo by kto chciał szukać w tych pamiętnikach poprawności i stylu i czystości stylu; pisane są one po żołniersku i wielka ich liczba wyjęta w przekładzie francuzkim z Niemieckiego, Polskiego i Włoskiego języka, stracić musiała coś ze swojej pierwotnej energii i prostoty.

Pisano w Medyolanie roku 9go

["OSTRZERZENIE" /przedmowa / zachowana oryginalna pisownia]

Wyślij wiadomość gdy wiadomość pojawi się na stanie

Podaj adres email a powiadomimy Cię gdy książka pojawi się na stanie